Kılıçdaroğlu: Yardım kampanyalarında paraların nereye gittiği belli değil

Kılıçdaroğlu: Yardım kampanyalarında paraların nereye gittiği belli değil

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gazete Duvar yayınında “Gündem Özel” programında Özlem Akarsu Çelik’in sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Özlem Akarsu Çelik ile Gündem programına katıldı.

Siyasi iktidarın korona ile mücadele için aldığı önlemlerin sorunları çözmekte yeterli olmadığını, günü kurtarmaya yönelik olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, ücretsiz izne çıkarılacaklara ödenecek olan günlük 39 lira 24 kuruş olan aylık 1.177 liranın açlık sınırının altında olduğunu belirtti.

“Fedakârlığı asgari ücretliler mi yapacak, devletten milyonlarca dolarlık ihale alanlar mı?” diye soran Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği “Tekalifi Milliye” tartışmalarına da değindi. ‘Çöpten yiyecek topladım diyen bir vatandaşa sosyal medya hesabından “geber” diyen İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı, bürokraside liyakat olmadığının kanıtıdır. Bürokraside çürüme var. BDDK Başkanı’nda da çürüme var. Fatih Portakal’ın attığı tweet’in herkesin aklına geldiğini görmüyor mu?” diye konuşan Kılıçdaroğlu, siyasi iktidara bir kez daha Ekonomik Sosyal Konseyi toplaması için çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Bugün iktidarın açtığı bağış kampanyalarına vatandaşın kaygıyla bakmasının nedeni güvensizliktir. Çünkü bundan önce de gerçekleşen yardım kampanyalarında paralarının nereye gittiği belli değildir.

Sosyal politikalardan sorumlu bir il müdür yardımcısının derdini anlatan vatandaşa ‘geber’ demesi çürümüşlüğün göstergesidir.

Devlete bağış yapılıyor sözde fakat bağışı yapanlar dekontlarını gösterdiklerinde vergi matrahından indirilecek. Yani ortada bağış yok. Vergilerini erken veriyorlar.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir