İYİ Partili Koray Aydın: Erdoğan’ın yerinde olsam aday olmam

İYİ Partili Koray Aydın: Erdoğan’ın yerinde olsam aday olmam

“Suikast duyumları var, eğer böyle bir planlama varsa başta ülkeyi yönetenler olmak üzere ileride bunun hesabını vermek zorunda kalır ağır bir bedel öderler”

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’te yapılması planlanan seçimde “büyük bir hezimet yaşayacağını” savunurken “Erdoğan’ın yerinde olsam aday olmam” ifadesini kullandı.

Koray Aydın, Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi’nin gündeme dair sorularını yanıtladı.

Aydın, Mengi’nin “Erdoğan’ın 2023’te aday olmayacağı iddiası var, bir de kaos çıkacağı iddiası var, bunlar programlarda tartışılıyor, ne diyorsunuz?” şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi:

Ben Sayın Erdoğan’ın yerinde olsam 19 yıllık bir ülke yönetiminden sonra bu seçimde aday olmam çünkü hayatının hezimetini yaşayacak ve çok acı bir sonuçla ayrılmak zorunda kalacak. Sonuç belli, ağır bir hezimet onu bekliyor, kurtuluşu yok. Sayın Kılıçdaroğlu’nun “Siyasi cinayetler olacak” sözünü kastettiniz herhalde, siyasi suikastlar yapılacağı konusunda bizim de aldığımız duyumlar var, eğer böyle bir planlama varsa başta ülkeyi yönetenler olmak üzere ileride bunun hesabını vermek zorunda kalır ağır bir bedel öderler, çok acı sonuçlar doğurur. Bunun mümkün olmadığını düşünüyorum.

Son günlerde iktidarın, Millet İttifakı’nın adayının kim olacağına dair yaptığı açıklamalara da değinen Aydın, şunları kaydetti:

Ak Parti bunu istiyor çünkü adayla partilerin içini karıştıracaklar. Erken açıklanırsa zıt kutuplarla dövüştürecekler. İnsanları zaafları üzerinden kullanıyorlar. Genel başkanlar dışında bir isim olabilir şu anda karar verilmiş de değil, açıklamak da doğru değil. İttifaklar noktasında ise bazı partiler birlikte hareket edebilir veya farklı ittifaklar yapabilirler ama burada Millet İttifakı’nın iki büyük aktörü CHP ve İYİ Parti’nin yaklaşımı ve politikası belirleyici olacak. Şu anda bile anketlerde Millet İttifakı, Cumhur İttifakı’nı geçmiş durumda.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir