İnce: İtirazı olmamasına teşekkür ederim

İnce: İtirazı olmamasına teşekkür ederim

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Memleket Hareketi ile ilgili ‘itirazımız yok’ değerlendirmesi için, “İtirazı olmamasına teşekkür ederim” diyerek yanıt verdi.

CHP’li Muharrem İnce bugün Sivas’tan ‘Memleket Hareketi’ni başlatıyor. Muharrem İnce sabah erken saatlerde Sivas’a gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na geldi. İnce, VIP bölümüne girişi öncesi soruları yanıtladı.

“MEMLEKET HAREKETİ TÜRKİYE’NİN BEREKETİ OLACAK”

CHP’li Muharrem Önce, Sivas’tan başlayacak ‘Memleket Hareketi’ için, “Önce bir kere kendimizi korumalıyız. Herkese uyarılarım bu yönde olacak. Sosyal mesafe, maske kuralı ve hijyene dikkat edeceğiz. Özetini yaparsak memleket hareketi Türkiye’nin bereketi olacak” diye konuştu.

“BENİM KAYGILARIM VE KORKULARIM YOK”

Yalova’da CHP’li Muharrem İnce hakkında bir parti üyesi Merkez Disiplin Kurulu’nda değerlendirilmesi için dilekçe verip suç duyurusunda bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan başvuru sonrası başlayan ihraç tartışmaları için, “Bir parti üyemiz öyle bir dilekçe vermiş. Öyle bir şey yok” demişti. İstanbul Havalimanı’nda konuşan Muharrem İnce hakkındaki ihraç tartışmaları için, “Benim böyle kaygılarım ve korkularım yok. Onları ben çoktan unuttum. Ama bir kaygım ve bir korkum var. Gelecekte amca, ağabey, dede, Muharrem Bey ‘ya memleket yanarken memleket kuşatılmışken sesini çıkarmadın, bir kırmızı plakaya, bir grup başkan vekilliğine, milletvekilliğine razı oldun, kenara çekildin’ demesinler. Çocuklar gelecekte benden hesap sormasınlar yeter. Gerisi önemli değil” diye konuştu.

İNCE’DEN KILIÇDAROĞLU’NA: İTİRAZI OLMAMASINA TEŞEKKÜR EDERİM

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Memleket Hareketi ile ilgili ‘itirazımız yok’ değerlendirmesi için, “İtirazı olmamasına teşekkür ederim” diyerek yanıt verdi.

İNCE: TÜRKİYE’NİN İTTİFAK-I MİLLİ İTTİFAKINA İHTİYACI VAR

İnce sabahın erken saatlerinde İstanbul Havalimanı’ndan Sivas’a doğru hareket etti.

İnce, havalimanından çıkışta yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin İttifak-ı Milli ittifakına ihtiyacı var. İktidar gitmekten korkuyor, muhalefet de muhalefet yapmaktan korkuyor. Gençler umutsuz, yurt dışına gitmek istiyor. Dokunsan yıkılacak bir iktidar var ama maalesef muhalefetin oyu artmıyor. Vatan haini demesinler diye ürkek bir muhalefet var. Dokunsan yıkılacak bir iktidarla ürkek muhalefet arasına sıkışmış bir Türkiye bize yakışmıyor.

İNCE: “PARTİ İÇİ MUHALEFET HAREKETİ DEĞİLİZ”

Biz Memleket Hareketi olarak ülkenin gidişatından kaygı duyanlarız. Tünelin ucundaki ışığı göstermek isteyenleriz. Biz muhalefet hareketi değiliz, parti içi muhalefet hareketi hiç değiliz. Bizim derdimiz muhalefete muhalefet etmek değildir.

“MEMLEKET HAREKETİNE KİMLERİ İSTEMİYORUZ?”

Türkiye’nin yeni bir tek adam partisine ihtiyacı yoktur. Memleket Hareketi bir tek adam hareketi değil, ortak akıl hareketidir. Kadromuz gönüller ordusudur. Gönül köprüsü kuracağız. Memleket Hareketi’ne siftahsız kepenk kapatan esnafları, umudunu yitirmiş gençleri, şiddete uğrayan kadınları, asgari ücretle çalışıp kıdem tazminatına göz dikilen işçileri, huzursuz muhafazakarları davet ediyorum, kendilerini yalnız hisseden Atatürkçüleri davet ediyorum, düzeni değiştirmek isteyen solcuları davet ediyorum. Çağrım hepinizedir.

Bizim önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kabul etmeyenleri istemiyoruz, terör örgütleriyle ülkemizin aleyhine çalışanlarla haşır neşir olanları istemiyoruz. Çocuğa ve kadına şiddeti yüksek sesle kınamayanları, sokaktaki dostlarımıza kötü davrananları istemiyoruz. Siyasetten zenginleşmek isteyenleri istemiyoruz.

Türkiye’de 92 tane parti var kimseye sormuyorlar finansörlerini. Kiraladığımız bu otobüs var, 10 arkadaş 1 yıllığına kiraladık. Bize milyonlar lazım değil, bize yürek lazım.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir