Genç Parti’nin yeni genel başkanı belli oldu

Genç Parti’nin yeni genel başkanı belli oldu

Genç Parti’nin 5. Olağan Kongresi yapıldı. Partinin kurucu genel başkanı olan ve 10 yıldır Fransa’da yaşayan Cem Uzan kongreye telekonferansla katılırken, kendisi gibi yurt dışında yaşayan kardeşi Murat Hakan Uzan yeni genel başkanı oldu.

Genç Parti Genel Başkanlığına Hakan Uzan seçildi. Genç Parti 5. Olağan Kongresini Yenimahalle Belediyesine bağlı “Dört Mevsim Salonunda” gerçekleştirdi.  Fransa’da yaşayan Cem Uzan kongreye telekonferans yöntemiyle bağlandı. Uzan, seçim vaadlerini sıraladıktan sonra yeni genel başkan adayının kardeşi Hakan Uzan olduğunu söyledi.  

“ALNIM AÇIK BAŞIM DİK”

Telkonferansla konuşan Cem Uzan “Ben sizleri çok özledim umarım sizler de beni özlemişsinizdir. Türk insanı için Türk milleti için kolları tekrar sıvadık. Bazı gerçekleri çırılplak konuşmakta fayda var. 17 senedir büyük bir mağduriyet yaşamaktayım. Ergenekon kumpasını, balyoz kumpasını herkes biliyor. Nerede o Ergenekon’un savcısı? Takdir Türk milletinindir. İlk kumpas Uzan ailesine kurulan kumpastır. Telsimi yağmaladılar, barajları çaldılar. Hepsinin belgesi var. Star TV yandaşlara bedavadan verildi. Ben hayatımla tehdit edildiğim için sürgüne gittim. Benimle ilgili bir tane mahkumiyet kararı yoktu çıktığımda. Alnım açık başım dik!” dedi.

DİYARBAKIR’A BORSA

Cem Uzan partisinin iktidar olması halinde yapacaklarını da şöyle sıraladı:

Türkiye’nin ikinci büyük borsası Diyarbakır’a kurulacak.

18 yaşın altındaki kimse anne-baba izni olsa bile evlenemeyecek!

Nasıl Amerika’nın Las Vegas’ı varsa Türkiye’nin de böyle bir turizm merkezi olacak. Buraya milyonlarca turist gelecek ve milyarlarca dolar Türkiye’ye akacaktır.

Kripto para önümüzdeki yılların para birimidir. İzmir’de Kripto Para Borsası kurulacaktır. Avrupa’da Kripto Para’nın merkezi İzmir olacak. Türkiye’nin Yapay zeka merkezleri Eskişehir, Tekirdağ ve Samsun’da kurulacak.

Adalet yok! Genel af şart. Çocuk ve Kadın’a karşı işlenen taciz suçlarından mahkum olanlar, cinayet ve cinayete teşebbüs sebebiyle mahkum kimse asla af kapsamında olmayacak.

İşsizlik maaşı, emeklilik maaşı ve asgari ücret Euro’ya endeksli olacak ve 3 ayda bir otomatik kur ayarlamasından geçecek.

Almanya ve Fransa ile mevcut olan ekonomik bağlar en üst seviyeye çıkarılacaktır.

Cem Uzan konuşmasını tamamladıktan sonra Genel Başkan adaylığına kardeşi Hakan Uzan’ı gösterdi. Yapılan oylamada Hakun Uzan Genç Parti Genel Başkanlığına seçildi.

GENÇ PARTİ’NİN LOGOSUNA EKLEME GELDİ

İki hilal, ortada yıldız altında Genç Parti yazan parti logosuna ekleme geldi. Cem Uzan’ın imzası parti logosuna dahil edildi. 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir