Demirtaş: Mehmet Uçum’a da okkalı bir cevap olmuş

Demirtaş: Mehmet Uçum’a da okkalı bir cevap olmuş

Demirtaş, hukukçular Başak Çalı ve Kerem Altıparmak’ın AİHM’nin hakkında verdiği karara dair değerlendirmelerinin Erdoğan’ın hukuk danışmanı Mehmet Uçum’a “okkalı bir cevap olduğunu” söyledi.

HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AİHM’in kendisiyle ilgili verdiği özgürlük kararına ilişkin Başak Çalı ve Kerem Altıparmak’ın yazdıkları değerlendirmeleri paylaştı.

Demirtaş, “Saray’ın hukuk danışmanı(!) Mehmet Uçum’a da okkalı bir cevap olmuş. Aslında hukuk danışmanlığına Hamza Yerlikaya da atanabilirmiş” dedi.

Demirtaş’ın Twitter hesabından bugün yapılan paylaşımda, şunlar kaydedildi:

“Merhabalar. AİHM duruşmasında savunmanlığımı üstlenen değerli hukukçulardan Prof. Başak Çalı ve Dr. Kerem Altıparmak‘ın AİHM Büyük Daire kararına dair önemli değerlendirmelerini okumanızı öneririm.

Saray’ın hukuk danışmanı(!) Mehmet Uçum’a da okkalı bir cevap olmuş. Aslında hukuk danışmanlığına Hamza Yerlikaya da atanabilirmiş. Nihayetinde Uçum’un hukuk bilgisi Yerlikaya’nın hukuk bilgisiyle aynı seviyede sayılır.

Ayrıca, AİHM’de beni temsil eden değerli hukukçulardan Av. Benan Molu, Av. Mahsuni Karaman ve Av. Ramazan Demir’in AİHM Büyük Daire kararından derledikleri çarpıcı notları da, kararı anlamayı kolaylaştırır düşüncesiyle paylaşıyorum.”

Prof. Başak Çalı ve Dr. Kerem Altıparmak‘ın değerlendirmelerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Av. Benan Molu, Av. Mahsuni Karaman ve Av. Ramazan Demir’in derledikleri notlara da buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir