CHP’li Öztrak’tan Erdoğan’a: Halının altında yer kalmadı

CHP’li Öztrak’tan Erdoğan’a: Halının altında yer kalmadı

Faik Öztrak, “Salgında doğrudan destek vermek yerin kamu bankaları eliyle kredileri şişirdi. Döviz talebini artırdı. Ekonomide yaptığı hataları halının altına süpürebileceğini zannetti.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Faik Öztrak’ın açıklaması şöyle oldu:

Bugün ülkemiz hakikate, liyakata ve adalete düşman bir zihniyetle yönetiliyor.

Uyaralım bozdukları terazi gün gelir onları da tartar. Bugün sürekli patinaj yapıyorsak ekonomik, kriz sağlık krizi derinleşiyorsa nedenleri çürük anlayışta aranmalıdır.

Hakikat düşmanlarının hiç değişmeyen zihniyeti var. Havuz medyası ve troller devreye giriyor bilgi kirliği ile çarpıtmalar başlıyor. Ucuz alışveriş zincirlerinden şikayetler var. Patates üreticisi dertli hükümetten ümidi kesmişler. Vatandaşın halini görmüyorlar. Sen halka sırtını dönersen halk da sana sırtını döner.

Milletin 128 milyar dolarını aylardır soruyoruz. Topyekun saldırıyorlar. Millet 128 milyar doların kime nasıl kaçtan satıldığını öğrenmeli. Açıklamaları gerekiyor.

Ne olduysa birden bire damadın yaşadığını hatırlayıverdiler. 104 gün boyunca damadının adını anmayan Erdoğan öyle bir damat güzellemesi yaptı ki şaşırdık. Yatırımcılar da eyvah damat geri dönüyor diye kaçmaya başladı. Dolar bile ne yapacağını şaşırdı.

Madem damat bu kadar başarılıydı bu buhranın ortasında neden görevinden affedildi? Gerçekler ortada mızrak çuvala sığmıyor. Damat görevden ayrılırken halefine devir teslim bile yapamadı.

Cumhuriyet tarihimizde böyle bir olay vaki değil. Damadını bakan yapan cumhurbaşkanı da vaki değil. Erdoğan sayesinde milletimiz bunu da gördü.

Herkesi kör alemi sersem sanmasınlar.

Yok yere buharlaştıran 128 milyar dolarda tüyü bitmedik yetimin hakkı vardır. Millet bunun hesabını sorma görevini bize verdi. Yapılması gereken hangi tarihte kimlere kaçtan satıldığının açıklanmasıdır. Hukuka ve kuralına uygun iş saklanmaz. Çif yemediyseniz karnınız ağrımaz.

Ülkemizin 128 milyar dolar rezervi 1 yıldan kısa sürede satılmış. Bugüne kadar bu kadar agresif satış yok.

Merkez Bankası 19 Şubat itibariyle uluslararası rezervler ve döviz likitidesini yayınladı. Resmi rezerv varlığı 94 milyar dolar, döviz yükümlüğü ise 134 milyar dolar. Döviz borcu döviz varlığından daha fazla.

Nereden bakarsanız bakın Merkez Bankası kasasındaki döviz rezervlerini yemişler bitirmişler. Ülkeyi 70 cente muhtaç hale getirmişler.

Dövizin fiyatı arttıkça faize yüklenecekler. Milletimiz yüksek faiz, tefeci faizi altında inim inleyecek.

Yüzde 17’ye çıkan politika faiziyle son 3 ay içinde en çok faiz veren 10 ülkeden biri olduk.

Alaşılan ülkeyi 19 yıldır yönetenler şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar. Türk lirasının değerini korumaya faizler yetmiyor.

Biz hep hakikatleri dillendirmeye devam edeceğiz. Erdoğan bizi anlamasa da milletimiz anlıyor. Milletimiz sıkıntıyı çekiyor.

Salgında doğrudan destek vermek yerin kamu bankaları eliyle kredileri şişirdi. Döviz talebini artırdı. Ekonomide yaptığı hataları halının altına süpürebileceğini zannetti. Halının altıında yer kalmadı.

Ülke yönetilmiyor. Cumhurbaşkanının söylediklerine AK Parti Genel Başkanı uymuyor.

Ön teker nereye giderse arka teker oraya gider. Ülkede bunlar yaşanmamış gibi lebaleb doldurdukları salonlarda şarkılı türkülü kongreler yapıyorlar. Erdoğan lebaleb doldurdukları için teşekkür ederse Hatay’da AK Parti gençlik kolları bunları yapar. Şu yaptıkları aylardır dükkanını kapatan esnafımıza ayıptır, milletimize yazıktır.

İki ayrı Türkiye var. Bir tarafta debdebe, çalgı çengi. Diğer tarafta yoksulluk. Salgınla nasıl mücadele edilir.

Topluma iyi örnek olacaklarına topluma veriyorlar talkımı kendileri yutuyorlar salkımı.

Şahsım hükümetinin beyin ölümü gerçekleştirdi. Milletin hakemliğine gitme vaktidir. Millet ile daha fazla inatlaşmayın.

CHP’den Fahrettin Koca’ya ‘ücretsiz aşı’ yanıtı

Öztrak, Fahrettin Koca’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği aşı belgeleri hakkında açıklamasına da yanıt verdi.

Faik Öztrak’ın açıklaması şöyle oldu:

Bu arada Sağlık Bakanı’nın dün yaptığı açıklamaları da yadırgadık. Dünkü açıklamalardan özellikle aşıyla ilgili açıklamalardan ne biz ne milletimiz bir şey anlamadık.

Damat galiba at izi it izine karıştı derken haklıymış. Saray kabinesinde davul kimin elinde tokmak kimin belinde artık belli değil. Devlet krizi işte tam da budur.

Sayın Sağlık Bakanı Çin’den gelen 1 milyon doz aşının ücreti olduğunu gösteren beyannameyi kabul eden bakan kim onu bir söylesin. Beyanname burada. Bu aşılara aşı başına 12 dolar ödedim diyen, fatura kesen Devlet Malzeme Ofisi’nden sorumlu bakan kim? Hazine ve Maliye Bakanı.

Sorulara cevap vermesi gereken bu bakan. Size bu açıklamaları kim yaptırdı sayın sağlık bakanı. Anlaşılan sizi sarayda kabinede yemek isteyenler var.

ÇÖZÜM SÜRECİ HAKKINDA

Bir an önce herkes bildiğini açıklamalıdır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir