CHP’li Öztrak: Kimse kendine siyasi rant devşirmeye kalkmasın

CHP’li Öztrak: Kimse kendine siyasi rant devşirmeye kalkmasın

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak MYK sonrası yaptığı açıklamalarda, “Ülkeyi artık yönetemeyen saray hükümeti eski defterlerden kendisine alacak çıkarmaya çalışıyor. 8 ay önce ABD’de demokrat partinin adayı tarafından söylenmiş kabul edilemeyen sözler daha yeni yurt içine servis edildi.” değerlendirmesinde bulundu.

Depremin etkilerini azaltmak için hiçbir şey yapılmadı. Toplanma alanlarını bile AVM’lerle doldurdular, sonra da İstanbul’a ihanet ettik diye timsah gözyaşları döktüler. Şimdi de Kanal İstanbul diyerek milyarlarca doları rant projesine gömmeye hazırlanıyorlar. Kanal daha açılmadan etrafını parsel parsel yandaşlara peşkeş çekiyorlar.

“YEREL YÖNETİMLERLE ARTIK UĞRAŞMAYIN”

Saray işi gücü bırakmış yerel yönetimlerimizin elini kolunu bağlamaya çalışıyorlar. Yerel yönetimlerle artık uğraşmayın, bir araya gelin, istişare edin.

Ülkeyi artık yönetemeyen saray hükümeti eski defterlerden kendisine alacak çıkarmaya çalışıyor. 8 ay önce ABD’de demokrat partinin adayı tarafından söylenmiş kabul edilemeyen sözler daha yeni yurtiçine servis edildi. 8 ay önce bu laflar söylendiğinde bu ülkenin Dışişleri Bakanı neredeydi, bu densizliğe ne cevap verdi? Sarayın kibirli adamı neden 8 ay susmuş? Erdoğan’ın dostum diye hitap ettiği kişi bu lafları eden kişi. Bu nasıl bir kucaklaşma? Bizim tek desteğimiz milletimizdir. Biden’a tavsiyemiz kankası Erdoğan’ın değirmenine su taşımaktan vazgeçmesidir.

Sarayın sosyete damadı hala televizyonlara çıkıp pembe masallar anlatıyor. Gülücükler eşliğinde çokomelli mi iyi puf kek mi daha iyi polemiklerine giriyor. Ne de olsa sosyete damat başka bir derdi yok.

“MİLLİ PARAMIZIN SATIN ALMA GÜCÜ KUŞA DÖNDÜ”

Bu beceriksiz yönetimin elinde milli paramızın satın alma gücü kuşa döndü. Düğün davetiyesi icra dairesinden gelen tebligata benzemeye başladı. Millet artık düğüne derneğe gidemez oldu.

Bir de “dolar yükseliyor endişeleniyorum” diyen sunucuya dolarla mı maaş alıyorsun diye soruyor. O sunucu maaşını dolarla mı alıyor bilemeyiz ama sürekli poz vermekten çok hoşlandığı kedisinin maması bile dolarla alınıyor. Milletin çitlediği çekirdek bile dolarla ithal ediliyor.

Okulların açılışı yeniden ertelendi. Peki bu erteleme süresi içinde derslik ihtiyacı giderilebilecek mi? Kayıtlar yapılırken ailelerden dezenfaktan parası alındığını duyuyoruz. Eğitimdeki bu düzensizlik nedeniyle bir nesli kaybetmek üzereyiz. Veliler ne yapılacağını bilmiyor. Sağlık Bakanı bu zaten beklediğimiz bir durumdu diyor, şikayet etmekten, tweet atmaktan başka bir şey yapmıyor.

“ORTAKLAR BURADA, BAĞLANTILAR BURADA”

Sayın Bahçeli Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanının yardımcısı oldu. İçimizdeki ortakları deşifre edilmeli diyor. İşte biz de bu resmi gösteriyoruz. Ortaklar burada, bağlantılar burada. Sayın Bahçeli şu resme baksın bakalım.

“AYM BU CESARETİ GÖSTEREMEDİ”

Bu düzenleme Türkiye’de mazlumların savunma hakkının zafiyete uğratılmasıdır. Yarın şiddete uğrayan kadını savunmak daha da zor olacaktır. Anayasa Mahkemesi keşke çok hızlı hareket edebilseydi de yürütmeyi durdurma kararı vermek suretiyle baroların bölünmesini önleyebilseydi ama maalesef AYM bu cesareti gösteremedi.

“KİMSE KENDİNE SİYASİ RANT DEVŞİRMEYE KALKMASIN”

Faik Öztrak bir basın mensubunun “İlerleyen günlerde Muharrem İnce hakkında bir disiplin süreci başlatılması söz konusu olabilir mi?” sorusuna şu yanıtı verdi: Genel Başkanımızın vermiş olduğu röportajda sözleri son derece açıktır. Benim bu sözleri yorumlamam, eğip bükmem söz konusu değildir. Söylediği söz son derece açıktır. Tavsiyem bu röportajın olduğu bölümün bir kez daha okunmasıdır.

Öztrak, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun röportajında Abdullah Gül’e yönelik de bazı ifadeleri var. Bu ifadelerin ardından partinin eski ve mevcut bazı vekillerinden açıklamalar geldi. Mehmet Ali Çelebi, Haluk Pekşen, Hüsnü Bozkurt hatta Barış Yarkadaş gibi isimlerden açıklamalar geldi. Parti içerisinde bir Abdullah Gül rahatsızlığı mı var?” sorusunu ise şu sözlerle yanıtladı:

“Kimse öküzün altında buzağı arayıp da kendilerine siyasi rant devşirmeye kalkmasın. Genel Başkanımızın röportajda söyledikleri çok açık, çok net. Birinci sorunun cevabını ikinci sorunun altına, ikinci sorunun cevabını başka bir sorunun altına alarak yorumlamaya kalkmak abesle iştigaldir. Genel başkanımızın söyledikleri açıktır, merak eden varsa bu röportajı alıp okusun.”

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir