CHP’li Özel’e TBMM’de yumruklu saldırı

CHP’li Özel’e TBMM’de yumruklu saldırı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yumruklu saldırısına uğradı

TBMM TV’deki yayına, Meclis’te Mahalle Bekçileri Kanunu görüşmelerinde yaşanan gerginlik yansıdı. Görüşmede CHP’li vekiller, Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptı.

MHP’li vekiller, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin ‘uzun süre bekletildiği’ gerekçesiyle CHP’ye karşı yoğun tepki gösterdi.

Daha sonra CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuşması ise MHP’li vekiller tarafından engellenmeye çalışıldı. Özel’in arkası dönük iken MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yumruklu saldırına uğradı.

CHP’li Özel, Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programında uğradığı yumruklu saldırı anını şöyle anlattı:

Halk TV yayınına bağlanan Özel, yaşananları şöyle anlattı:

“Bende önemli bir şey yok, yaralanma vs… Şöyle bir gerçek var, bugün geçen hafta yaptıklarının bedelini ödedi AKP ve MHP. Sayıştay seçiminde 4 saate varan milletvekillerimizin kabine girip Enes Berberoğlu’nu düşünerek oy kullanmaları süreyi dört saate çıkardı. Önergelerdeki konuşma hakkımız elimizden almaya kalktılar. Meclis’e ara verdirdiler.

Olcay Kılavuz olduğunu öğrendiğimiz kişi arkadan gelip yumruk atmaya çalıştı bana. Bizim milletvekilimiz onun arkadan yaptığı saldırıya yüzüne karşı gerekli hamleyi yaptı. Hafif bir darbe aldık ama daha sonra olan olaylar sırasında aktarıldığı kadarıyla Olcay Bey’in ciddi yaralanması var. Benim gözlüğümü yere düşürecek bir sarsıntı oldu. Daha sonra arkadaşlarımızın müdahalesi sonucunda bu çirkin arkadan kalleşçe yapılan saldırıyı arkadaşlarımız püskürttüler. Sözle yenemeyince kaba kuvvete başvuran bir anlayış. Böyle olmasını istemeyiz ama arkadaşlarımız hak edenlere cevabını verdi.”

MHP’li Kılavuz: 3 saattir TBMM çalışması sabote ediliyor. Yazıklar olsun

MHP’li Olcay Kılavuz ise saldırıdan bir süre önce Twitter, “CHP’nin çarpık demokrasi anlayışı. CHP’liler, TBMM’nin çalışmasını engellemek için oy kullanmaya Grup Başkanvekilinin izni ile gidiyor, oy kabinleri her seferinde temizleniyor, oy kullanmak için kabinde 10 dakika bekleniyor. 3 saattir TBMM çalışması sabote ediliyor. Yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

CHP’li Özkan: Arkadan saldıran vandallığa karşı asla taviz vermeyeceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan da yaşanan olaya ilişkin, “TBMM’de konuşma hakkını kısıtlamaya direnen ve özgürlüğü savunan grup başkan vekilimiz Özgür Özel’e arkadan saldıran vandallığa karşı asla taviz vermeyeceğiz. Meclis sorunlarımızı konuşacak. Çözüm arayacak. Çalışacak. Asla yılmayacağız” diye yazdı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir