CHP’li Özel: Beştepe’deki adli yıl açılış törenine katılabilmesi için Kılıçdaroğlu’ndan test istendi

CHP’li Özel: Beştepe’deki adli yıl açılış törenine katılabilmesi için Kılıçdaroğlu’ndan test istendi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, adli yıl açılış törenine katılabilmesi için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Covid-19 testi istendiğini açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, düzenlediği basın toplantısında adli yıl açılış törenine katılabilmesi için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Covid-19 testi istendiğini söyledi. Partiye gönderilen notu basın mensupları ile paylaşan Özer, vatandaşların test yaptıramadığını ancak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görev yapan 3 binin üzerindeki personele günaşırı test yapıldığını savundu.

Özel, “Ana muhalefet partisinin genel başkanına testini yaptır yolla diyorlar. Böyle bir hadsizilik var mı? Bu bir terbiyesizlik. Buradan uyarıyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi ile onu yöneten küstah akıl bir daha Cumhuriyet Halk Partisi’nin davetli olduğu herhangi bir yere böyle bir hadsizlik yapmasın! Ya bu davetiyeyi yollamayın ya da bu rezilliği yapmayın” şeklinde konuştu.

Özel, Kılıçdaroğlu’na yönelik “tebiyesizlik” diyerek yorumladığı bu hareketin yok hükmünde olduğunu sözlerine ekledi.

Adli tatil bugün sona erdi

20 Temmuz’da başlayan adli tatil bugün sona erdi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2020-2021 Adli Yıl Açılış Töreni’nde konuştu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir