CHP’li Berberoğlu: Önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak üzere teslim olacağım

CHP’li Berberoğlu: Önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak üzere teslim olacağım

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, yargılamasının devam etmesine karşın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, “Demokrasi için bir bedel ödenecekse bu bedeli önce CHP’liler öder. Önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak üzere teslim olacağım” dedi.

CHP’li Enis Berberoğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın fezlekelerinin TBMM Genel Kurulu’na getirilmesi sonrası üç ismin milletvekillikleri düşürüldü.

Konuya ilişkin ilk açıklamasını CHP Genel Merkezi’nde yapan Berberoğlu şunları söyledi;

“Seçildiğim günden itibaren kendimi hep milletimin emrinde hissettim. Bu açıklamayı da sadece çok sevdiğim CHP’li yoldaşlarıma değil tüm halkımıza yapmak istiyorum. Malumunuz dakikalar önce TBMM’de milletvekilliğim düşürüldü. Kalan cezamın infazına devam edilmesi bir anlamda kararlaştırıldı.

Önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak üzere teslim olacağım. Zaten çıktığım günden itibaren bu bir teneffüs dediğim için bu bana sürpriz olmadı, şaşkınlık yaratmadı. Türkiye’de benim çıktığım günden bugüne demokrasi koşullarında herhangi bir düzelme yok. Dolayısıyla bana da isabet edecek bir demokrasi piyangosu beklemek fazla safdillik olurdu.

Gördüğünüz üzere bu açıklamayı CHP Genel Merkezi’nde yapıyorum. Genel Başkanımızın ifade ettiği üzere demokrasi için bedel ödenecekse bu bedeli önce CHP’liler öder. Ben de bu bilinçteyim. Bu vicdan rahatlığı içinde mecliste yaptıklarım ve yapamadıklarımdan dolayı hepinizden helallik istiyorum.”

Yargıtay’da cezası onanan ancak Anayasa Mahkemesi’nde (AYM) dosyası görüşülen Berberoğlu, önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezasını yatmak üzere teslim olacağını duyurdu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir