CHP’li Belediye Meclis Üyesi Koyurga, Erdoğan’a hakaretten gözaltına alındı

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Koyurga, Erdoğan’a hakaretten gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, başbakan olduğu dönemde sosyal medya üzerinden hakaret ettiği öne sürülen CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga gözaltına alındı. Koyurga, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Cumhuriyet’in edindiği bilgiye göre, 2013 yılında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan olduğu dönemde sosyal medya üzerinden hakaret ettiği öne sürülen Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Erdoğan’ın avukatı, “Bu iğrenç tweetleri atıp bugün silmek seni kurtarmayacak” demişti

Twitter’daki şahsi hesabından Koyurga hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal, “Koyurga’nın 7 yıl önceki Tweet’lerini paylaşarak, “Tweetleri paylaşmak istemezdim ama bilinsin diye paylaşıyorum. Bu iğrenç tweetleri atıp bugün silmek seni kurtarmayacak. Sonra bir muhalif daha yargılanıyor, düşünce özgürlüğü diye ağlamak yok. Hukuk önünde hesabını vereceksin. Son olarak kem söz sahibine aittir…” açıklamasında bulunmuştu.

Avukat İnal, “Bu iğrenç hakaretlerin sahibi CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na an itibariyle suç duyurusunda bulunulmuştur” ifadelerini kullanmıştı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir