18 Ağustos 2019 Pazar

CHP'de 295 aday netleşti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi (PM) toplantısı sona erdi. Yaklaşık 7 saat süren toplantıda Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ihraç kararı kaldırılırken, toplam 295 seçim çevresinde de adaylar netleşti.

03 Kasım 2013 Pazar 19:16
CHP'de 295 aday netleşti
ANKARA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi (PM) toplantısı sona erdi. Yaklaşık 7 saat süren toplantıda Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ihraç kararı kaldırılırken, toplam 295 seçim çevresinde de adaylar netleşti. 

PM toplantısında gündem gereği öncelikli olarak MYK raporu görüşüldü. Ardından yerel seçim çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda, kesinleşen 295 seçim çevresindeki belediye başkan adayları PM’ye sunuldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, PM’den alınan onayla CHP’nin önümüzdeki yerel seçimler için toplam 295 il, ilçe ve belde belediye başkan adayları da netleşmiş oldu. CHP’de adayları kesinleşen 16 il şöyle: 

“Adıyaman (Zeynel Bakır), Afyonkarahisar (Mehmet Ecer), Bolu (Mehtap Özcan Mısırlıoğlu), Burdur (Ali Orkun Ercengiz), Çankırı (Taner Karagöz), Giresun (Kerim Aksu), Gümüşhane (Cem Köksal), Isparta (Lütfi Çakmakcı), Malatya (Hakan İnci), Nevşehir (Serkan Sağlamer), Ordu (Seyit Torun), Sinop (Baki Ergül), Sivas (Gülümser Heper), Aksaray (Doğan Koşar), Karaman (Merih Ünver), Osmaniye (Haydar Aktürk).” 

-3 KADIN ADAY- 

Buna göre CHP’li belediyeler tarafından yönetilen Ordu ve Sinop’ta adaylar değişmemiş oldu. Ordu’da Seyit Torun, Sinop’ta da Baki Ergül yeniden aday gösterildi. Açıklanan illerden; Sivas, Karaman ve Bolu’da ise kadın adaylar yerel seçimlerde yarışacak. 

Muğla’nın Bodrum ilçesinde de bir süre önce Demokrat Parti’den transfer edilen mevcut belediye başkanı Mehmet Kocadon aday oldu. 

Başkent Ankara’da adayları netleşen ilçeler ise şöyle: “Akyurt (Gürsel Kıranoğlu), Bala (Müslim Çoşar), Beypazarı (Abdullah Özdemir), Evren (Emrullah Eren), Gölbaşı (Ercan Şimşek), Haymana (Celal Çetin), Kalecik (Nevzat Şahin).” 
Yine Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde Fikret Akova, Hatay’ın Antakya İlçesi’nde Ramiz Parlar, Kocaeli’nin İzmit İlçesi’nde Sefa Sirmen ve Ordu’nun Ulubey İlçesi’nde Sami Torun aday olarak gösterildi. 

-SARIGÜL: “PM’NİN KARARI ÖZLENEN BÜYÜK BULUŞMAYA ÖNEMLİ BİR KATKI”- 

CHP Sözcüsü Koç açıklamasında, toplantıda yapılan oylama sonucu, aralarında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de bulunduğu 5 kişinin af isteminin PM’de görüşülerek haklarındaki ihraç kararının kaldırıldığını da kaydetti. 

Öte yandan Sarıgül, CHP üyeliğiyle ilgili ilk yorumu da sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden yaptı. Sarıgül, “CHP Parti Meclisi’nin almış olduğu bu karar, Türkiye’nin özlediği büyük demokratik buluşmaya çok önemli bir katkıdır. Parti Meclisimizin almış olduğu bu karar, ‘birlikte sevgiyle’ geleceğe yol almanın başlangıcıdır” dedi. (ANKA) 

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adana
Feke HÜSEYİN AYDOĞDU
Karaisalı İLHAN ŞAHİN
Kozan MEHMET BÜYÜKYILMAZ
Saimbeyli MEHMET CENGİZ
Adıyaman İl Merkezi ZEYNEL BAKIR
Belören Beldesi AHMET BAKIR
Harmanlı Beldesi AHMET DEĞİRMENCİ
Kömür Beldesi FETHİ YUKA
Pınarbaşı Beldesi MEHMET ALAN
Şambayat Beldesi NECDET ARICI
Yaylakonak Beldesi HASAN KARAKAYA

Afyonkarahisar İl Merkezi MEHMET ECER

Başmakçı HALİL ÖZCAN
Çobanlar BEYTULLAH CİHAN
Dazkırı İSMAİL TAYLAN
Evciler SAİM ÖZER
İşcehisar MEHMET YILMAZ
Sinanpaşa MUSTAFA GÜZEL
Sultandağı OSMAN ACAR
Ahmetpaşa Beldesi MEHMET KARAKOÇ
Davulga Beldesi ÖMER BARIN
Dereçine Beldesi ŞEMSETTİN ŞAMPİYON
Gazlıgöl Beldesi MEHMET KIRKPINAR
Işıklar Beldesi HABİP KİREZ
Kocaöz Beldesi ÖMER BOZYÖRÜK
Taşoluk Beldesi HÜSEYİN GÜR
Yaylabağı Beldesi SELAHATTİN AKSEKİ
Yeşilçiftlik Beldesi ZEKERİYA ÖLMEZ

Amasya
Merzifon ALP KARGI

Ankara
Akyurt GÜRSEL KIRANOĞLU
Bala MÜSLİM ÇOŞAR
Beypazarı ABDULLAH ÖZDEMİR
Evren EMRULLAH EREN
Gölbaşı ERCAN ŞİMŞEK
Haymana CELAL ÇETİN
Kalecik NEVZAT ŞAHİN

Antalya
Alanya ŞEFİK TÜRKTAŞ
Döşemealtı TURGAY GENÇ
Elmalı MEHMET TUFAN
Finike ÖMER ÇIRPAR
Kaş ALİ İHSAN BENLİ
Kemer UMUT GÜNEŞ
Manavgat ŞÜKRÜ SÖZEN
Serik MUHAMMET KONUR

Artvin
Ardanuç YILDIRIM DEMİR
Arhavi MUSA ULUTAŞ
Hopa TURAN KASIMOĞLU
Yusufeli ZAFER ATALAY

Balıkesir
Burhaniye FİKRET AKOVA
Edremit KAMİL SAKA
Erdek HÜSEYİN SARI
Manyas TANCAN BARÇIN
Savaştepe TURGAY YÜKSEL
Sındırgı ÖZGÜR ERTUĞRUL
Susurluk TAHSİN BOZOĞLU

Bilecik
Gölpazarı VEDAT KAZICI
Yenipazar MEHMET ÜNAL
Dodurga Beldesi SELİM TEMEL

Bolu İl Merkezi MEHTAP ÖZCAN MISIRLIOĞLU
Dörtdivan İLYAS ÖZALP
Kıbrıscık DOĞAN DAĞ
Mengen TURAN BULUT
Gökçesu Beldesi ATİLLA ATEŞ
Taşkesti Beldesi SELAMİ GÜRCAN

Burdur İl Merkezi ALİ ORKUN ERCENGİZ
Altınyayla MUSTAFA SAYIN
Çavdır MUSTAFA YÜCEL
Çeltikçi RAMAZAN AYDIN
Tefenli HAMDİ ERATALAY
Yeşilova NURİ ÖZBEK

Çanakkale
Ayvacık ENGİN ÖZERDEM
Bayramiç İSMAİL SAKİN TUNÇER
Biga İSMAİL IŞIK
Eceabat HALİL DUYMAZ
Gelibolu MÜNİR MUSTAFA ÖZACAR
Evreşe Beldesi METİN PAŞALI
Geyikli Beldesi ERCAN YILMAZ
Karabiga Beldesi MUZAFFER KARATAŞ
Kavakköy Beldesi NECATİ KOPÇA
Kepez Beldesi Ö. FARUK MUTAN
Küçükkuyu Beldesi CENGİZ BALKAN

Çankırı İl Merkezi TANER KARAGÖZ
Ilgaz MUZAFFER ÇAVDAR
Kızılırmak BİLAL DURMAZ
Kurşunlu CİHAT IŞIK
Şabanözü AHMET ALPAY

Çorum
Kargı HİLMİ SARIKAYA
Oğuzlar ORHAN ATEŞ
Osmancık ALAATTİN UĞUR
Sungurlu CEMİL ÇOBANER
Aşdağul Beldesi DURSUN UZUNCA

Denizli
Acıpayam İLHAN ÖZCAN
Beyağaç RAMAZAN İRİOĞLU
Çameli ÖZDEMİR ÖZDEMİR
Güney NUSRET ERAYDIN
Edirne Havsa OĞUZ TEKİN
Lalapaşa AYHAN GÜNAY
Meriç EROL DÜBEK
Süloğlu MEHMET ORMANKIRAN
Beğendik Beldesi MUHAMMET ÖRNEK
Esetçe Beldesi İBRAHİM ÖRS
Kırcasalih Beldesi SUAT KARAKAŞ
Yenikarpuzlu Beldesi BİLGİN ATLI
Yenimuhacir Beldesi RECEP ORDU

Erzurum
Çat ARİF KILIÇ

Gaziantep
İslahiye MUSTAFA KÖSE
Karkamış METİN GÖĞEBAKAN

Giresun İl Merkezi KERİM AKSU
Bulancak FATMA KARAİBRAHİM CANİK
Espiye GÖKMEN MEMİŞ
Eynesil NİHAT GÖKALP
Görele FİKRİ BİLGE
Keşap METİN ÖZTÜRK
Piraziz HÜSEYİN GÖRGÜLÜOĞLU
Şebinkarahisar OKTAY ALP
Tirebolu BURHAN TAKIR
Yağlıdere KADEM ÖZBAY
Ören Beldesi BEKİR ASLAN
Soğukpınar Beldesi İBRAHİM AKGÜN

Gümüşhane İl Merkezi CEM KÖKSAL
Kelkit ALİ ÇETİN ÖZDEMİR
Şiran SERVET KILIÇ

Hatay
Antakya RAMİZ PARLAR
Kumlu EKREM BALDIRAN
Samandağ MİTHAT NEHİR

Isparta İl Merkezi LÜTFİ ÇAKMAKCI
Aksu ALİ KAYA
Eğirdir ADEM KAYAN
Gönen HÜSEYİN KAYA
Keçiborlu TURGUT SOYKAN
Sütçüler MEHMET SARIŞAHİN
Yenişarbademli MUSTAFA ERDEM
Güneykent Beldesi EYÜP ERSOY
Hüyüklü Beldesi HASAN HÜSEYİN SOMUNCU
Sarıidris Beldesi HÜSEYİN PALA
Savköy Beldesi İBRAHİM KAYKAÇ
Senir Beldesi DURMUŞ DURAK

Mersin
Mut ASLAN KÜÇÜK

Kars
Arpaçay ENVER AKKAYA
Sarıkamış YAVUZ BİLDİK
Selim BURHAN ŞENTÜRK
Susuz ALİ YEĞİN

Kastamonu
Abana ŞEVKET YAZGAN
Daday HASAN FEHMİ TAŞ
Pınarbaşı KEMAL SOMUNCU
Seydiler ESAT BODUR
Taşköprü RAŞİT TÜLÜ

Kırklareli
Pınarhisar MUSTAFA CİNGÖZ
Vize ERCAN ÖZALP
Büyükkarıştıran Beldesi ERTUĞRUL ÇAMLICA
Evrensekiz Beldesi MUSTAFA NALBANT
İğneada Beldesi TAHİR IŞIK
İnece Beldesi ŞAHABETTİN VARDAR
Karahalil Beldesi GÜRKAN GÜNDAĞ
Kavaklı Beldesi İNCİ TUNÇ
Kaynarca Beldesi SERDAR TÜRKER
Üsküp Beldesi ZEKİ SAYİN

Kırşehir
Akpınar MEHMET AKAT
Boztepe MURAT DALGALI

Kocaeli
Başiskele AYSUN KILINÇ
Çayırova TİMUR KOÇ
Darıca C. GÜÇER HAMŞİOĞLU
Derince HAKAN SAVAŞ
Dilovası ERCAN DALKILIÇ
Gölcük TURAN DUMLU
İzmit M. SEFA SİRMEN
Karamürsel MUSTAFA ASIM UĞURLU
Kartepe YAŞAR SÖNMEZ
Körfez REŞAT BAŞAR

Konya
Akören ALİ FINDIK
Beyşehir FİKRİ TOKGÖZOL
Derbent İSMAİL FİDAN
Hüyük AHMET REFİK ŞENÖNDER
Karapınar AHMET SEZER
Meram LATİF ÇAĞIR
Selçuklu HÜSEYİN YAĞCI
Tuzlukçu NURETTİN AKBOĞA

Kütahya
Altıntaş SITKI YÜZÜAK

Malatya İl Merkezi HAKAN İNCİ
Arapgir HÜSEYİN AKŞAHİN
Arguvan MEHMET KIZILDAŞ
Doğanşehir İBRAHİM KARAMAN
Doğanyol ABDULLAH BAYRAM
Kale ŞEFİK İPEK
Yeşilyurt HULUSİ PORGALI

Manisa
Şehzadeler MUSA SEMİH BALABAN
Yunusemre ALİ ARSLAN
Demirci ŞERİF AKMEŞE
Gördes HÜSEYİN TOKUÇ
Saruhanlı MUHARREM EKİCİ
Selendi MEHMET CIMIK
Soma BAHRİ YILMAZ

K.Maraş
Andırın NAİM ÇETİN
Ekinözü FATİH VİCDAN
Nurhak AHMET AKKUŞ
Pazarcık KAMİL DALKARA

Mardin
Dargeçit MUSTAFA BULUT

Muğla
Seydikemer ALİM KARACA
Bodrum MEHMET KOCADON
Kavaklıdere MEHMET KEMİKSİZ
Köyceğiz SALİH ERBAY

Nevşehir İl Merkezi SERKAN SAĞLAMER
Çalış Beldesi ALİ TEMİZ
Özkonak Beldesi AHMET UYULUR
Uçhisar Beldesi İBRAHİM DAĞTEKİN

Niğde
Çiftlik YUSUF ÖCAL
Aktaş Beldesi YAŞAR ÇAMUR
Bağlama Beldesi MUAMMER AVŞAR
Bozköy Beldesi YALÇIN TEKELİ
Divarlı Beldesi SAMİ ÇAKMAK
Gümüşler Beldesi ŞABAN BAYRAKTAR
Karaatlı Beldesi EROL YILMAZ
Karakapı Beldesi RAMAZAN ERTANE
Kemerhisar Beldesi BEYTULLAH KİRAZCI
Kiledere Beldesi ABDURRAHMAN DEMİRBAŞ
Konaklı Beldesi ERDAL ALTIN
Yeşilgölcük Beldesi HAKKI ŞENGÜL

Ordu İl BŞB SEYİT TORUN
Gölköy RECEP KARAAHMETOĞLU
Gülyalı AHMET CÖRÜT
Korgan TURAN ATEŞ
Kumru İHSAN CAYAK
Ulubey SAMİ TORUN

Rize
Hemşin BAŞAR CUMHUR

Samsun
Alaçam RASİM ŞAHİN
Asarcık BÜLENT BASKIN
Atakum METİN BURMA
Bafra KEMAL ÜNLÜ
Çarşamba SİNAN YAŞAR
Kavak MUHİTTİN ŞAHİN
Tekkeköy HAYATİ TEKİN
Terme SALİH BORA MUTLU
Yakakent BURHAN BAYRAKDAR

Siirt
Pervari ŞEVKİ BEYTEKİN

Sinop İl Merkezi BAKİ ERGÜL
Ayancık SEYHAN SARISOY
Dikmen SAİM İSTANBULLU
Erfelek MUZAFFER ŞİMŞEK
Gerze OSMAN BELOVACIKLI

Sivas İl Merkezi GÜLÜMSER HEPER
Gemerek FİKRET SAVAŞ
Şarkışla KADİM ÖZTÜRK
Zara HÜSAMETTİN GÜRSOY
Çepni Beldesi HURŞİT İMREN
Deliilyas Beldesi HAYATİ AKBULUT

Tokat
Niksar YASEMİN YILDIRIM
Pazar HALİL İBRAHİM DOĞAN
Gölgeli Beldesi SALİH AYKURT

Trabzon
Beşikdüzü RAMİS UZUN
Düzköy ABİDİN ÇELİK
Maçka ERTUĞRUL GENÇ
Tonya HASAN KALYONCU

Tunceli
Çemişgezek AHMET ŞADAN ERSOY
Mazgirt HAYDAR DOĞAN
Nazımiye CAFER KIRMIZIÇİÇEK
Akpazar Beldesi CEMAL BULUT

Uşak
Banaz TAHSİN ERDEM
Eşme AHMET YILDIRIM
Karahallı NİHAT SÜZEK
Ulubey ALİ RIZA ADA

Yozgat
Çandır BÜLENT ORHAN
Çayıralan ÇAKMAK ÇETİN
Bahadın Beldesi DİLAVER ÖZCAN

Aksaray İl Merkezi DOĞAN KOŞAR
Ağaçören NEVZAT AYDIN
Demirci Beldesi METİN BOZLAK
Sağlık Beldesi FİKRET İŞERİ
Selime Beldesi SEZER ÖZDEMİR
Taşpınar Beldesi CİHAN YÜKSEL
Yeşiltepe Beldesi TAHSİN ÇELİK

Karaman İl MERİH ÜNVER
Göktepe Beldesi OSMAN TALAY
Kazancı Beldesi UĞUZ TEKİN

Kırıkkale
Keskin HAŞMET AYTAÇ
Sulakyurt TARIK KAYA
Yahşihan OSMAN ERSAYAR

Bartın
Kozcağız Beldesi ESAT BİLSİN

Yalova
Armutlu ABDULLAH GENCER
Çınarcık AVNİ KURT
Çiftkikköy METİN DAĞ
Kaytazdere Beldesi ALİ KANGAL
Koru Beldesi KAMİL YAMAN
Subaşı Beldesi MUSA KUŞ

Karabük
Ovacık ÜNAL GÜLEN

Kilis
Polateli MUSTAFA POLAT

Osmaniye İl Merkezi HAYDAR AKTÜRK
Bahçe HÜLYA SAĞLAM
Düziçi ALPER ÖNER
Kadirli AYTUN GÜNDEŞLİOĞLU
Yarbaşı Beldesi MUSTAFA GÜZEL

Düzce
Akçakoca FİKRET ALBAYRAK
Çilimli CEMİL TINAZ
Yığılca BÜNYAMİN ŞAHİN
Beyköy Beldesi HİLMİ SAYAR
Konuralp Beldesi CEMAL ÖNENÇ

YORUM YAZ

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

      Yorumlar
      Toplam 4 yorum mevcut

    • mehmet kuvnç osmanıye duzıçı 5 yıl önce yorumlandı

      allah sızı basımızdan eksık etmesın ınsallah sızınle dagları asarız bız duzluge çıkarız bız saygılar

    • selma dikmen 6 yıl önce yorumlandı

      büyükşehir beledıyesini mustafa sarıgül kazanmasını ıstıyorum bu secımlerde dabıkı beylikdüzünüde chp halsin istiyorum

    • halil eğriboyun 6 yıl önce yorumlandı

      partisinde demokrasiyi rafa kaldıranlar, ülkeye demokrasi getiremez... seçilmece değil, seçmece adaylarla ne kadar başarılı olur? bu sorunun yanıtını da 2014 yerel seçim sandıkları verecektir...

    • Şakir ELDEŞ 6 yıl önce yorumlandı

      hepisinede başarilar dileri̇m.koaeli karamürsel ilçesinin adayininda mustafa asım uğurlu olduğunu bilin.

    
    www.altiokhaber.com Twitter

    www.altiokhaber.com

    HAVA DURUMU
    Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz: