CHP, Menemen Belediye Başkanı Aksoy’u kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti

CHP, Menemen Belediye Başkanı Aksoy’u kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un “kesin ihraç” istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edildiğini duyurdu.

Torun, yazılı açıklamasında, CHP İzmir İl Başkanlığı’nın Menemen Belediye Başkanı Aksoy hakkındaki çok sayıda şikayeti detaylı olarak incelediğini ve parti genel merkezine bildirdiğini belirtti.

Genel Merkezde yapılan değerlendirmeler sonucunda, TBMM grubundan üç milletvekilinin bölgeye gönderilmesine karar verildiğini ve milletvekillerinin konuyla ilgili incelemelerinin ardından kapsamlı bir rapor hazırlandığını aktaran Torun, milletvekillerinin raporunun Genel Merkezde ciddiyetle ele alındığını kaydetti.

Torun, “Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu’nun bugünkü toplantısında, İzmir İl Başkanlığımızın görüşleri ve üç milletvekilimizden oluşan inceleme heyetinin raporu değerlendirilmiş, partimizin ilkeleri ve etik değerleri esas alınarak, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un ‘kesin ihraç’ istemiyle ‘tedbirli’ olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” ifadesini kullandı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında basına yansıyan bazı usulsüzlük iddiaları olmuştu. Aksoy hakkında ayrıca CHP Menemen İlçe Başkanlığı kongresinde yaptığı konuşmada ‘terör örgütü propagandası’ yapmak suçlamasıyla İzmir Cumhuriyet Savcılığı tarafından bir soruşturma başlatılmıştı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir