CHP Genel Merkezi’nde yeni koronavirüs tedbirleri

CHP Genel Merkezi’nde yeni koronavirüs tedbirleri

17 Mart 2020 tarihinde alınan karar gereği nöbet ve evden çalışma sistemlerine geçilen CHP Genel Merkezinde normal mesaiye bugün başlandı.

Yurt Gazetesi’nden Özgür Tuğrul’un haberine göre; CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, beraberinde İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Metin Işık ve Genel Müdür Özgür Karakoç’la önümüzdeki sürece dair yapılan hazırlıkları anlatarak, alınacak önlemler hakkında parti çalışanlarını bilgilendirdi.

CHP’nin pandemi sonrası personelini evden çalışma sistemine geçiren ilk parti olduğunun altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu şöyle devam etti:

“17 Mart’tan itibaren uyguladığımız önlemler sayesinde pandemi sürecini kimse zarar görmeden bugüne kadar getirdik. Bugün itibarıyla da normal çalışma sistemimize dönüyoruz. Aslında bu savaş bitmiş değil, pandemi de tam olarak sonlanmadı, bu tam serbestlik daha çok ekonomik kaygılardan kaynaklanmakta.

Çoğunuzun evden çalıştığı dönemde bizler burada kısıtlı sayıda personelle çalışarak bazı tedbirler aldık. Öncelikle o arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

9 ALTIN KURAL

Binada yapılan hazırlıklar kapsamında tüm klimaların bakımdan geçirildiğini, asansör kabinleri ve kat koridorlarına dezenfektan cihazlarının yerleştirildiğini aktaran Genel Müdür Karakoç uyulması gereken kuralları şöyle sıraladı:

1. Binaya giriş yapan herkesin ateşi ölçülecek,

2. Asansörlerde 3 kişiden fazla bulunulmayacak,

3. Sosyal mesafenin korunmasına dikkat edilecek,

4. AVM ve toplu alanlardan mümkün olduğunca uzak kalınması,

5. İl, İlçe Yöneticileri ile Milletvekilleri haricinde randevusuz ziyaretçi kabul edilmeyecek,

6. Randevular sekretarya tarafından kabul edilecek ve ziyaretçilerin 3 kişiden fazla olmamasına dikkat edilecek,

7. İkramlar tek kullanımlık kağıt bardaklarla yapılacak,

8. Yaz okullarının kapalı olduğu bu dönemde küçük yaşta çocuğu olan kadın çalışanlar arzu ederlerse ücretli yıllık izine çıkabilecek,

9. Birden fazla çalışanı olan birimlerde işleri aksatmayacak şekilde yine arzu edilirse ücretli yıllık izine çıkılabilecek.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir