26 Ocak 2020 Pazar

ÇETİN: Siyasi iktidar Türk milletinin tepkisinin hedefi olmaktan çıkamaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Aldatma ve Kandırma ekibinde yer alan ve mayın tarlasına sürülenlere yönelik, hedef saptırma taktiği uygulayarak; Türk milletinin asıl demokratik tepkisinin siyasi iktidara olduğunu örtmeye çalışıyorlar. Üç-beş artist, üç-beş bordrolu, üç-beş tehdit dosyalı kurum yöneticilerini piyasaya sürerek, ‘bunları muhatap alın’ diyerek, siyasi iktidar Türk milletinin milli, insani ve İslami tepkisinin hedefi olmaktan çıkamaz” dedi.

24 Nisan 2013 Çarşamba 12:31
ÇETİN: Siyasi iktidar Türk milletinin tepkisinin hedefi olmaktan çıkamaz

ANKARA – MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Aldatma ve Kandırma ekibinde yer alan ve mayın tarlasına sürülenlere yönelik, hedef saptırma taktiği uygulayarak; Türk milletinin asıl demokratik tepkisinin siyasi iktidara olduğunu örtmeye çalışıyorlar. Üç-beş artist, üç-beş bordrolu, üç-beş tehdit dosyalı kurum yöneticilerini piyasaya sürerek, ‘bunları muhatap alın’ diyerek, siyasi iktidar Türk milletinin milli, insani ve İslami tepkisinin hedefi olmaktan çıkamaz” dedi. 


MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, çözüm sürecine ilişkin yazılı açıklama yaptı. ABD’nin dört parçalı İran-Irak-Türkiye-Suriye’den koparılacak parçalarla Kürdistan’ı kurup yeni İsrail oluşturulmaya çalıştığını belirten Çetin, AB’nin de PKK’yı terör örgütü olmaktan çıkartıp Türk devleti ile muhattap ‘aktivist’ ilan ettiğini ifade etti.

Çetin, “Bir süreçtir tutturuldu gidiyor. Hemen her kesim söze başlarken süreçi desteklediğini veya süreçine karşı olduğunu söyleyerek başlıyor. Süreç denen sihirli kelimenin öylesine bir etkisi var ki, içinde ne var, sorusunun cevabı ortada yok. Gözler görmesi gerekenleri görmüyor, kulaklar duyması gerekenleri duymuyor” dedi. Milliyetçi-ülkücü hareketin mensuplarının, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumakta kararlı olduğunu ifade eden Çetin, Türk milletinin gerçekleri görmesi için çalıştıklarını belirtti. Türk milletinin milli birlik ve dayanışmasını koruyarak, Türk vatanını böldürmeyeceklerini, parçalatmayacaklarını kaydeden Çetin, “Müslüman-Türk kimliğimizin oluşturduğu güçlü toplumsal dayanışmamızı bozdurmayacağız. Çocuklarımızın geleceğinin mutlu, huzurlu olarak yaşamını sürdüreceği cennet vatanımızın, yeraltı ve yer üstü kaynaklarını emperyalistlere peşkeş çeken siyasilere dur diyeceğiz. Haykırışının etkileri görülmeye başlandı” ifadelerini kullandı. 

-DEMOKRATİK HAKKIMIZI KULLANMAYA DEVAM EDECEĞİZ- 

Tehditle, şantajla milliyetçi-ülkücü hareketin mensuplarının etkisizleştirme için kitle iletişim araçlarına baskı yapıldığını savunan Çetin, açıklamasında şu değerlendirmede bulundu: 

“Demokratik açılım, analar ağlamasın, akil adamlar... Zamana ve şartlara göre isimler değişse de amaçta bir değişiklik yok.
Kullanılan araçlar değiştiriliyor. Eskilerin siyahı beyaz gösterme tekniği olarak bilinen propaganda metotları şimdilerde; olmayana inandırma, bilineni, inanılanı, genel kabul görmüş değerleri etkisizleştirme ve itibarsızlaştırma tekniği ile Türk Milleti bombalanıyor.

TV ekranları, sosyal medya ve ekran yüzü olan kimi akademisyen, artist, mesleki kuruluş yöneticileri ve siyasetçiler aracılığı ile kör döğüşü yaptırılarak milletin genel kabul gören doğruları ve inançları için, koyacağı tavır ve sahip olduğu değerleri koruma, milli ve manevi direnci, etkisizleştirilmeye çalışılıyor. Siyasi iktidarın sözcülerinin Türk milletinin meydanlardaki haykırışın korkusu ve telaşı içinde saçma sapan sözler etmeleri, seçim sandığında Türk milletinden yiyecekleri şamarın şiddetini şimdiden görmüş olmalarındandır.

Aldatma ve Kandırma ekibinde yer alan ve mayın tarlasına sürülenlere yönelik, hedef saptırma taktiği uygulayarak; Türk milletinin asıl demokratik tepkisinin siyasi iktidara olduğunu örtmeye çalışıyorlar. Üç-beş artist, üç-beş bordrolu, üç-beş tehdit dosyalı kurum yöneticilerini piyasaya sürerek, ‘bunları muhatap alın’ diyerek, siyasi iktidar Türk milletinin milli, insani ve İslami tepkisinin hedefi olmaktan çıkamaz. Tehditle oy alma cambazlıklarına dur diyerek, Türk milletini bilgilendirmeye devam edeceğiz. Türk milletinin seçim sandığında atacağı şamarın güçlü ve etkili olması için demokratik hakkımızı kullanmaya devam edeceğiz.” (ANKA)

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  www.altiokhaber.com Twitter

  www.altiokhaber.com

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz: