Canan Kaftancıoğlu, infaz işlemleri için adliyede!

Canan Kaftancıoğlu, infaz işlemleri için adliyede!

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, infaz işlemlerin yapılması için İstanbul Adliyesi’ne gitti. Kaftancıoğlu ve beraberindekiler, alkışlar eşliğinde adliyeye giriş yaptı. Buradaki işlemleri biten Canan Kaftancıoğlu infaz işlemleri için Silivri Ceza İnfaz Kurumu’na gitti.

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay 3. Dairesi’nin beş ayrı suçlamadan verilen mahkumiyet kararının üçünü onamasıyla 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezası kesinleşti, Kaftancıoğlu’na siyasi yasak getirildi.

İnfaz işlemleri için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne giden Kaftancıoğlu ve beraberindekiler, alkışlar eşliğinde adliye binasına giriş yaptı. Öte yandan adliye önünde pankart açmak isteyen partililere izin verilmedi. Kaftancıoğlu İstanbul Adliyesi’ne giderek infaz başvurusu yaptı. Buradaki işlemleri biten Canan Kaftancıoğlu infaz işlemleri için Silivri Ceza İnfaz Kurumu’na gitti.

Kaftancıoğlu’nun, Silivri’deki işlemleri sürüyor.

Kaftancıoğlu’nun prosedür gereği cezaevine girip aynı gün içinde çıkması bekleniyor.

CANAN KAFTANCIOĞLU: DÜŞMANLIK SİZDE KALSIN, ELEŞTİRİ HAKKI BENDE

Kaftancıoğlu adliyeye gitmeden önce sosyal medya hesabında açıklama yaptı.

Kaftancıoğlu’nun mesajı şu şekilde:

“Düşmanlık sizde kalsın, nereden gelirse gelsin yanlış olanı eleştiri hakkı bende. İftira, hakaret, küfür, yalan dolanla iş yapanlara düşmanlık edersem eğer size benzerim ki hayatta en korktuğum şey bu olsa gerek. Canlı, doğa ve vatan sevgimi ölçmeye ise ne aklınız ne de ufkunuz yeter.”

Paylaş