08 Aralık 2019 Pazar

Bülent Tezcan'dan Kamuoyuna Açıklama

Tekzipdir

20 Ekim 2013 Pazar 15:29
Bülent Tezcan'dan Kamuoyuna Açıklama
Bayramın ikinci günü Kuşadası’nda gerçekleşen bayramlaşma törenine ilişkin  bazı internet sitelerinde tarafıma yönelik yalan asılsız haberler organize bir şekilde dolaştırılmaktadır.

Haber çerçevesinde bir polemik yaratma peşinde değilim.

Ancak bir hususun açıklanmasında yarar bulunmaktadır.

Program bitmeden salonu terk etmiş değilim. İlçe Başkanının  programı bitirmesi üzerine hepimiz salondan ayrılmak üzere kalktık.

Bende bu çerçevede salondan ayrıldım.

Bazı internet sitelerinde tartaklandığıma ve salondan kaçarak ayrıldığıma yönelik haberler tamamen yalan ve uydurmadır.

Bu durumun Cumhuriyet Halk Partili Belediyeyi övmemi hazmedemeyen kişilerin bir yalan kampanyası olduğu açıktır.

Çünkü yaptığım konuşmada mevcut belediye başkanlarına saldırarak kampanya yürütenlerin dışında kimseyi rahatsız edecek bir beyan yoktur.

 Bu çerçevede konuşmanın tartışmaya malzeme yapılan bölümünü hiçbir yorum katmadan  bant çözümünü aşağıda bilgilerinize sunuyorum

Saygılarımla.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan

“Değerli arkadaşlar. Türkiye'nin cumhuriyet halk partisine ihtiyacı var. Size ihtiyacı var. Büyük dönüşümü birlikte yaratacağız. El ele, kol kola, omuz omuza. Bütün birikimimizi bir araya getirerek.

Bakın önümüzde bir seçim var. Yerel yönetimlerden başlamak üzere Türkiye'yi yeniden kuracağız. Özgür, demokratik, emeğin üstü ve hakim olduğu bir Türkiye'yi. Bunu kimle yapacağız. Halkımızla ve örgütümüzle.

Değerli arkadaşlar, öncelikle buradan bir teşekkür borcunu yerine getirmeliyiz. Biliyorsunuz yerel iktidarı bir kez kaybettikten sonra geri almak zordur. Bu nedenle kaybetme lüksümüz yoktur. Kuşadası'nda uzun bir aradan sonra 2009 yılında belediyeyi kazandık. Öncelikle bize güvenerek, örgütümüze güvenerek, cumhuriyet halk partisine, sosyal demokrasiye güvenerek bizi iktidara getiren Kuşadası halkına teşekkür ediyorum. Ikinci teşekkürüm, bütün zorluklara karşın el ele gönül gönüle verip bizi bu başarıya taşıyan Kuşadası örgütüme. Sizleri kutluyorum. Bir başka teşekkürü de unutmayalım. Yıllar sonra tekrar kazandığımız, halkın bize emanet ettiği bu belediyede, dört yıllık görev döneminde alnımıza kara sürdürmeyen, adımıza leke düşürmeyen, halkın emanetine layıkıyla sahip çıkmış, geriye dönüp baktığımızda bizi utandıracak bir uygulaması olmamış, başımızı öne eğdirmemiş, alnımız ak, başımız dik gezmemize imkan vermiş belediye başkanımız Esat Altungüne ve belediye yönetimine teşekkür ediyorum.

“Değerler arkadaşlar, bu bizim birikimimiz. Bu birikime hep birlikte sahip çıkacağız. Bu birikime sahip çıkarak gelecek dönemi birlikte kuracağız. Yeni bir seçim dönemine giriyoruz. Çok sayıda aday adayı arkadaşım var. Hepsini tanıyorum. Hepsinin çok değerli arkadaşlar olduğunu ve bu örgütün geçmişinde, bu başarılarda emekleri, alın terleri olduğunu biliyorum. Aday adaylığı yarışı doğaldır ve olacaktır. Ancak aday saptana süreci tamamlandıktan ve genel merkezimizce aday belirlendikten sonra aday olacak arkadaşımız bütün bu birikimi, yerel yönetim birikimini, belediye deneyimini de arkasına alarak, karşısına alarak değil tekrar vurguluyorum arkasına alarak yürüyecek. Bu birikimi karşımıza alarak değil arkamıza alarak yürüyeceğiz ve Kuşadası'nda yerel yönetimi yeniden kazanacağız.

Kuşadası'ndan AYDIN büyükşehire, oradan Ege'ye, iç Anadolu'ya, doğuya, Karadeniz'e, bütün Türkiye'de yerel yönetimlerde sosyal demokrasiyi iktidar yapacağız. Ve ardından büyük iktidara aynı birikim ve deneyimle, yerel yönetimlerin birikimi, başarısı, deneyimi ile yürüyeceğiz.”

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  www.altiokhaber.com Twitter

  www.altiokhaber.com

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz: