Bolu Belediye Başkanı Özcan: Cumhurbaşkanı’ndan 57 kez randevu istedim, vermedi

Bolu Belediye Başkanı Özcan: Cumhurbaşkanı’ndan 57 kez randevu istedim, vermedi

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İstanbul – Ankara arasını 1.5 saate düşürecek hızlı tren yolu hattının Bolu’dan geçmesi için Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 57 kez randevu istediğini ancak alamadığını söyledi.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İstanbul – Ankara arasını 1.5 saate düşürecek hızlı tren yolu hattıyla ilgili olarak Sözcü gazetesinden İsmail Akduman’a açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konu hakkında 57 kez randevu talebinde bulunduğunu belirten Özcan, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmek istiyorum. Neyi görüşmek istiyorum? Hızlı trenin Bolu’dan geçmesi meselesini konuşmak istiyorum. Yoksa para istemiyorum, pul istemiyorum. Partisine asla geçmek istemiyorum. Hiçbir derdim yok. Sadece hızlı trenin Bolu’dan geçmesini istiyorum. 57 kez randevu istedim ama vermedi. 57 kez.

Randevu verseydi geniş bir heyet ile görüşmeye gidecektik. Tek başıma da gitmeyeceğim. Başta Düzce Üniversitesi’ndeki bu konuda uzman bir arkadaşımız var, çok ciddi çalışma yapmış. Düzce Ticaret Odası Başkanı, Düzce Belediye Başkanı, Bolu Ticaret Odası Başkanı olmak üzere geniş bir heyet ile gideceğimizi söyledim.

“En fazla bana ‘Suriyelilere neden yardımı kestin?’ diye söyler”

“Ben Tayyip Bey ile bire bir ne konuşayım. En fazla bana ‘Suriyelilere neden yardımı kestin?’ diye söyler. O konular açılmasın diye kalabalık heyetler halinde gidip ben hiç konuşmayacağım bile.”

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir