Akşener: Millet İttifakı’na katılan siyasi partiler ortak manifesto açıklayacak

Akşener: Millet İttifakı’na katılan siyasi partiler ortak manifesto açıklayacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. İki lider görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi.

Akşener, Millet İttifakı’na katılan siyasi partilerin nasıl hareket edeceklerini ortak bir manifesto ile açıklayacağını duyurdu. Akşener, “Partilerimiz arasında bir ana çerçeve oluşuyor. Siyasi partilerin masanın altından birbirini tekmelemediği bir sistem kuracağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya ziyaretini değerlendiren Akşener, “Sayın Biden ile de aynı bir görüşme yaptı. Aynı şeyi Sayın Putin ile gerçekleştirdi. Neye tekabül ediyor kimsenin bilgisi yok. Sadece Sayın Erdoğan biliyor” diye konuştu.

Akşener, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı konusunda, “Cumhur İttifakı bizim adayımızı çok merak ediyor. ‘Alsınlar seçim kararını biz 13’üncü Cumhurbaşkanı’nı açıklayalım’ demiştim. Almanya Cumhurbaşkanı gibi olmaya devam edecek. Ben Cumhurbaşkanı adayı değil, parlamenter sistemin başbakanlığına talibim dedim” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştirerek, “Esas mesele ister tek adam, ister padişahlık, ister parlamenter sistem ne derseniz deyin ülkede yaşayan insanların tüm şikayetlerini politik olarak görmesi. Açız diyen insana bambaşka bir tavır, öğrenciye dizinize gözünüze dursun diyor, bakkalı manavı kaça aldığını düşünmeden suçluyor, hiçbir gerçeği görmeme diye bir yaklaşımı var. Bu da tek adam sisteminden kaynaklanıyor” dedi.

Karamollaoğlu, faiz indirimi ve dövizdeki yükseliş hakkında, “Siz işi ehline vermezseniz problemi çözemezsiniz. Dolar hızla yükseliyor, Merkez Bankası başkanı ‘anlamıyorum’ diyor. Bir Merkez Bankası Başkanı doların neden yükseldiğini fark edemiyorsa yapacak bir şey yok. Dolar niye yükselir, enflasyon nasıl düşer, ekonomik problemler nasıl düzelir bunları bilenler iş başında olmazsa sonucu bu olur” diye konuştu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir