Akşener: Merkez Bankası Başkanı’na tavsiyem iş aramaya başlasın, Erdoğan onu da harcayacak

Akşener: Merkez Bankası Başkanı’na tavsiyem iş aramaya başlasın, Erdoğan onu da harcayacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Merkez Bankası’nın son faiz indirimi kararıyla Türkiye’nin dış borç stokunun 270 milyar lira ve kısa vadeli borcun da 101,2 milyar lira arttığını söyledi.

Buna gerekçe olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın keyfi kararları olduğunu savunan Akşener, “Bu artışların sorumlusu, Merkez Bankası Başkanı değildir. Çünkü kendisi, aynı çöp öğütür gibi, bürokrat öğüten bu sistemin, son kullanma tarihi yaklaşan bir bürokratından fazlası değildir. Bu maliyetlerin esas sorumlusu; Türk Devleti’ni, ucube bir sisteme hapseden, Türkiye Ekonomisi’ni, akıl dışı teorilerine kurban eden, Ve her olaydan, elini yıkayıp çıkmasıyla bilinen Sayın Erdoğan’ın, ta kendisidir” dedi.

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Akşener, Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu’nu görevden alacağını iddia ederek şunlar söyledi:

[Cumhurbaşkanı Erdoğan] Bu olaydan da, elini yıkayıp çıkmak için, Merkez Bankası Başkanı’nı, yakın zamanda harcayacaktır. O nedenle, buradan Sayın Başkan’a, sonradan açıkta kalmaması için, şimdiden iş aramaya başlamasını tavsiye ediyorum.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada “Vatandaşlarımızın günlük iaşe çabasını istismar edip pireyi deve yapanlara da terörün acıklı maliyetini hatırlatmak görevimizdir. Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır” ifadelerini kullanmıştı.

Meral Akşener de bugünkü toplantısında kürsüyü bir süreliğine İbrahim Çetinkaya isimli kebapçıya da bıraktı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir