AKP’li Metiner’den Bülent Arınç ve Kuzu’ya tepki

AKP’li Metiner’den Bülent Arınç ve Kuzu’ya tepki

Eski AKP milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, bugünkü köşesinde eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç ile AKP’li Burhan Kuzu’yu isim vermeden eleştirdi. Metiner, “Bunların aklıyla varılacak yer siyaseten hüsrandır!” yorumunu yaptı.

AKP’li Kuzu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ndaki “Mustafa Kemal Paşa, 30 Nisan 1919’da Resmi Gazete’de yayınlanan Sultan Vahdettin imzası ile Samsun 9. Ordu Müfettişliği’ne tayin edilmiştir. Mustafa Kemal, Samsun’a herhangi bir kişi olarak değil Osmanlı’nın en parlak subayı olarak çıkmıştır. Sultan Vahdettin Han’ı rahmetle anıyorum” paylaşımına göndermede bulunan Metiner, “Cumhurbaşkanımızın kendilerine tevdi ettiği sıfatları üstünde taşıyanlar artık sadece kendileri değildirler. Sözleri bin tartarak konuşmak mevkiindedirler. Gazi Mustafa Kemal’in dönemin Padişahının oluruyla Samsun’a gönderildiğini artık herkes biliyor. Hiç gereği yokken 19 Mayıs’ta münhasıran Padişah övgüsü yapmak doğrusu siyasi akılla bağdaşır bir tutum değildir. Cumhurbaşkanımızı hak etmediği polemiklerin içine çekmek yanlıştır.” düşüncesini dile getirdi.

Kuzu’nun ardından Arınç’ın Arınç’ın, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerle ilgili ölenler için ezanlardan sonra dua okunmasına yönelik açıklamasına işaret eden Metiner, “Cumhurbaşkanlığı makamı nezdinde hak etmediği bir unvanın sahibi olan bir zatın kalkıp ezandan ve saladan duyduğu rahatsızlığı dile getirmesi art niyetlilik değilse akıl tutulması ve körlük değil midir? Bunların aklıyla varılacak yer siyaseten hüsrandır! Yaşasın akl-selim!” ifadesini kullandı.

Metiner ayrıca, Arınç’ın Noyan hakkındaki sözlerine twitter hesabından tepki gösterdi.

Akit TV’nin proghramına katılan Metiner, Arınç’ı hedef alırken, “Devlet bunun aklı ile yönetilecekse vay halimize” diyerek Arınç’ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirilmesine de tepki gösterdi.

Metiner, katıldığı programın videosunu da, “Saygısızca çamur atıyor!

Millet başörtüsünden nefret ediyormuş!

Senden dolayı,bu davadan ayrılan küsen binlerce insan var.

Sen kimsin devletten hesap soruyorsun? Sen FETÖ’ye şemsiye tutmuş adamsın. Devlet bunun aklı ile yönetecilikse vay halimize. Bu çok ağrıma gidiyor.” notuyla paylaştı.

Bülent Arınç ne demişti?

Youtube’da Kemal Öztürk’ün programına katılan Arınç, “Böyle yaparak insanları nefret mi ettiriyoruz yoksa insanların dini duygularını daha mı canlı tutuyoruz. Bana kalırsa ben bu bir ‘bid’at’tır” demişti.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Sevda Noyan’ın Ülke TV’de açıkladığı ‘ölüm listesi’ sözlerine tepki göstermiş ve “Bunlar yüzünden millet başörtüsünden nefret edecek” ifadelerini kullanmıştı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir