AKP’den yeni yasa teklifi: Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler

AKP’den yeni yasa teklifi: Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Bugün 44 maddelik Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yasa teklifimizi Meclis Başkanlığına sunuyoruz. Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler” dedi.

AKP, Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yeni yasa teklifini bugün Meclis Başkanlığı’na sunacak. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bugün 44 maddelik Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yasa teklifimizi Meclis Başkanlığına sunuyoruz” dedi.

HDP’li Katırcıoğlu tepkisi

HDP İl Başkanlığı binasından çıkarken zafer işareti yapan HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu hakkında da konuşan Mehmet Muş, “HDP tavrını terörden yana koymaktadır” dedi.

Hayvan hakları yasasına ilişkin açıklama

AKP’li Muş, hayvan hakları yasasına ilişkin olarak da, “Bazı değişiklikler yapılacak. Belli bir noktaya geldi. Bazı sorumluluklar getiriyoruz. ‘Bir hayvanı aldım, 15 gün sonra sıkıldım, bunu sokağa atayım.’ Bunu yapamayacak. Eğer bir hayvanı alıyorsanız, sahipleniyorsanız, bunun sorumluluğunu yerine getireceksiniz. Çip sistemini yaygınlaştıracağız” açıklamasında bulundu.

“Adalet Bakanı doğrudan İçişleri Bakanımız ile ilgili sosyal medya vurgusu yapmamıştır”
Öte yandan Muş, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin olarak yorumlandığı açıklamalarına dair de görüşünü ifade etti. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Muş, “İçişleri Bakanı Soylu’nun annesine yönelik paylaşımı kabul etmek mümkün değildir. Adalet Bakanı doğrudan İçişleri Bakanımız ile ilgili sosyal medya vurgusu yapmamıştır” dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir