AKP oylamayı kabul etmedi, CHP’li vekiller ‘acil’ TBMM’ye çağrıldı

AKP oylamayı kabul etmedi, CHP’li vekiller ‘acil’ TBMM’ye çağrıldı

AKP’nin 5. kez Meclise getirdiği “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi” muhalefet milletvekillerinin oylarıyla reddedilmesinin ardından teklifi yeniden Meclis’e getirecek olması nedeniyle CHP’de tüm vekiller TBMM’ye çağrıldı.

AKP’nin tüm itirazlara ve AYM’nin daha önce iki kez verdiği iptal kararına rağmen 5. kez Meclise getirdiği “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi” muhalefet milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Dün reddedilen, “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi” bugün AKP tarafından yeniden Meclise getirileceği, oylamaya sunulacağı öğrenildi.

KRT TV’de yer alan habere göre, bugün gerçekleşecek Genel Kurul’un hareketli geçeceği ifade ediliyor. Mustafa Şentop, ‘Meclisi ben yöneteceğim’ derse CHP’li vekillerin buna karşı çıkacağı belirtiliyor.

Meclis Başkanvekili Haydar Akar’ın, Şentop’un böyle bir istekte bulunması durumunda, “ben kürsüyü bırakmam” dediği aktarıldı.

CHP, İYİ Parti ve HDP’in oylarıyla reddedilen Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi’nin yeniden oylanması için oylama yapılacak.

Gelişmeler üzerine CHP’de bütün vekillerin ‘acil’ olarak Meclise çağrıldığı öğrenildi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir