AKP kongresinin yapıldığı salonda bekleyen kalabalık maske ve sosyal mesafeyi unuttu

AKP kongresinin yapıldığı salonda bekleyen kalabalık maske ve sosyal mesafeyi unuttu

Erdoğan’ı AKP kongresinin yapıldığı salonunda bekleyen kalabalığın maske ve sosyal mesafeyi unuttuğu görüldü.

Adalet ve Kalkınma Partisinin (AKP) Aralık 2019’da başlattığı ancak pandemi nedeniyle bir yıldan uzun süren olağan kongre süreci bugün Ankara’daki büyük kongre ile sona eriyor.

“Türkiye için güven ve istikrar” sloganıyla düzenlenen AKP’nin 7’nci Olağan Kongresi’nin, pandemi dönemi ve uygulanan tedbirlere rağmen en kalabalık kongre olması bekleniyor.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre salonuna giremeyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan’ı bekleyen kalabalığın maske ve sosyal mesafeyi unuttuğu görüldü. Vatandaşlara sert bir şekilde işleyen kısıtlamalar AKP’liler için geçerli olmadı.

Erdoğan’ın kalabalığa “Saygıdeğer kardeşlerim, sizleri böyle anlamlı bir buluşmada özellikle de kar yağışının tüm mikropları temizli bir anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum.” ifadeleriyle seslenmesi dikkat çekti.

Kongre dolayısıyla partililer, sabahın erken saatlerinden itibaren salonun önünde toplandı. Salon çevresi, bariyerlerle araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Kongreye katılacaklar için güvenlik noktaları oluşturuldu. Partililer, güvenlik noktalarında detaylı üst aramasından geçirildikten sonra alana alınmaya başlandı.

Salona giremeyen partililer için dev ekranlar kuruldu.

Erdoğan: Yeni bir kadro ile yola devam ediyoruz

Erdoğan, “Yeni bir kadro ile yola devam ediyoruz. Yedekler de 35 üye birlikte çalışacaklar. Asıl üyeler gibi.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye için güven ve istikrar” sloganıyla düzenlenen AKP’nin 7’nci Olağan Kongresi pandemi koşullarına rağmen başlarken AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan dışarıda bekleyen partililere seslendi.

Erdoğan’ın açıklamasının satırbaşları şöyle oldu:

Saygıdeğer kardeşlerim, sizleri böyle anlamlı bir buluşmada özellikle de kar yağışının tüm mikropları temizlediği bir anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum. Biraz sonra 7. Olağan büyük kongremizi yapacağız. Şu ana kadar kurulduğumuzdan bu yana son olarak üye kayıtlarını istediğimde, üye kayıt sayımız 13 milyon 500 bine ulaştı.
Dünyada böyle bir siyasi parti yok ve hamdolsun 1 milyonu aşkın genç üyesiyle yaklaşık 5 milyonu aşkın kadın üyesiyle ve bunun dışında ana kademe üyesiyle dünyada bir başkası yok.

Yeni bir kadro ile yola devam ediyoruz. 75 kişilik bir MKYK ile yola devam edeceğiz. Yedek diye bir ifade var o da 35 kişi, onlar da aynen 35 kişiyle beraber çalışacaklar asıl üyeler gibi.

Malatya, kayısılar ne alemde? İyi mi? Maşallah. Adıyaman, ne alemdeyiz? Dik duruyor muyuz? Afyonkarahisar ne alemdeyiz? Maşallah, Allah yar yardımcımız olsun. Sizleri de inşallah bu güzel havada selamlıyorum. Samsun’u, Gaziantep’i, Van, sizleri selamlıyorum. Tokat, aynı şekilde sizleri de selamlıyorum. Geldim dadaşlara, Erzurum ne alemdeyiz? İyi miyiz? Balıkesir sizleri de selamlıyorum. Tekirdağ, Diyarbakırımızı, Karsımızı selamlıyorum. Hepinizi çok farklı şekilde selamladığımı duyacaksınız. Sizleri çok daha fazla bekletmek istemiyorum, müsaade ederseniz hemen kongreye geçelim. Bir an önce kongremizi başlatarak sizleri buradan illerimize uğurlayalım. Allah yar yardımcımız olsun.

Sivas ne alemdeyiz? Maşallah sahalarda da gayet iyisiniz. Her zamanki gibi Konya’yı yine dimdik görüyorum.

İnşallah yakın zamanda şu koronavirüs belasından kurtulduktan sonra Diyarbakır’a da gideceğiz, gözü yaşlı analarımızı bizzat yerinde ziyaret edeceğiz inşallah. Çok teşekkür ediyorum, sağolun var olun. Koronavirüsün semtine uğramadığı tek il şu an Şırnak.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir