Son 24 saatte Koronavirüs’ten 186 kişi hayatını kaybetti, 11 bin 479 yeni ‘vaka’ tespit edildi

Son 24 saatte Koronavirüs’ten 186 kişi hayatını kaybetti, 11 bin 479 yeni ‘vaka’ tespit edildi

Türkiye’de Koronavirüs nedeniyle 186 kişi daha hayatını kaybetti, 1291 yeni hasta dahil olmak üzere 11 bin 479 yeni ‘vaka’ tespit edildi. Böylece toplam ölüm sayısı 22 bin 450’ye, vaka sayısı ise 2 milyon 307 bin 581’e yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip Koronavirüs’ün (Covid-19) Türkiye’deki güncel durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı’nın verilerini paylaştı.

“Bugün tespit edilen 1.291 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Hastane yükümüz umut verici şekilde azalıyor. Vaka sayılarındaki düşüşü kalıcı kılmak elimizde. Kısıtlama ve tedbirlere tam olarak uyalım. Birlik olup kazanacağız”

Bakan Koca: Vaka sayısında İstanbul ve İzmir’de yüzde 40, Ankara ve Bursa’da yüzde 60’a yakın düşüş oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul, ve İzmir’de son iki haftada vaka sayısında yüzde 40’a yakın düşüş olduğunu açıklarken, Ankara ve Bursa’da ise bu oranın yüzde 60 olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa valileri ve il sağlık müdürleriyle görüştüğünü ve Covid-19 salgının bu şehirlerdeki durumunu ele aldıklarını belirtti.

Vaka sayısında düşüş olduğunu kaydeden Koca’nın açıklaması şöyle:

“İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valilerimiz ve il sağlık müdürlerimizle ayrı ayrı görüşüp salgın ile ilgili durum değerlendirmesi ve aşı hazırlıklarını ele aldık. Son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında yüzde 40, Ankara ve Bursa’da yüzde 60’a yakın düşüş oldu.

Aşı lojistik planlaması ile ilgili detayları ele alarak Acil Kullanım Onayı’nı takiben tüm adımları hızlıca hayata geçirmek için hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Bu dönemi güçlü bir aşılama programı için fırsata dönüştürmeliyiz. Bundan sonra en önemli gündemimiz aşı.”

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir