SİYASET Haberleri Tümü

Kılıçdaroğlu: Umut olmak zorundayız

 

Hürriyet'te yer alan habere göre Kılıçdaroğlu, kurultay sürecinde kavga istemediğini tekrarlarken “Halka, içinde bulunduğumuz durumdan çıkış reçetesinin CHP’de olduğunu göstermeliyiz. Çözüm üretmek, umut olmak zorundayız” dedi.

FARKLI ADAYLAR DA ÇIKABİLİR

Tartışma ve fikrini söyleme bizim parti kültürümüzde var. Ama kavga etmeden fikirlerimizi yarıştıracağız. Kurultay sürecinin şeffaf ve demokratik olmasına dikkat edeceğiz. Her yere sandık kurulacak. Birlik ve beraberlik içinde geçmeli bu süreç. Kavga istemiyorum. Kongrelerde illa tek aday olsun düşüncemiz yok. Farklı adaylar da çıkabilir, buna bir engel yok. Ama mümkün mertebe ortak listede uzlaşma olabilirse güzel olur. Biz genel olarak uzlaşma ve birlik beraberlik istiyoruz. Halkımız birçok sorunla boğuşuyor. Halka, içinde bulunduğumuz durumdan çıkış reçetesinin CHP’de olduğunu göstermeliyiz. Unutmayın, Türkiye’nin umudu CHP’dir. Çözüm üretmek, umut olmak zorundayız. Biz birlik ve beraberlik içinde iktidara yürüyeceğiz.”

GİTTİLER HİÇBİR SONUÇ ALAMADAN ELLERİ BOŞ GERİ DÖNDÜLER

CHP’nin dün yapılan Parti meclisi (PM) toplantısına cezaevinden tahliye edildikten sonra PM üyesi Eren Erdem de ilk kez katıldı.

Geçmiş olsun dileklerini kabul eden Erdem’in süreçte kendisine destek olan herkese teşekkür ederek “Siyasi görüşlerinden dolayı umarım kimse cezaevine girmez” dediği öğrenildi.

Basına kapalı toplantıda Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

“Tahmin ettiğimiz gibi oldu. Bir sonuç alamadılar. Gittiler, hiçbir sonuç alamadan elleri boş geri döndüler. Ermeni iddiaları ile ilgili yasa tasarısının Senato’ya gelmeyeceğini biz zaten biliyorduk ve söylüyorduk. Dolayısıyla ortada bir kazanım, bir zafer yok.

Trump’ın gönderdiği mektupla ilgili ‘takdim ettim’ diyor. Ben bürokrasiden geliyorum ve ‘takdim etmek’ kelimesinin ne demek olduğunu biliyoruz. Sen takdim değil iade edeceksin.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz