SİYASET Haberleri Tümü

CHP'den TV yayınları kararıIntedendent Türkçe'den Ali Kemal Erdem'in haberine göre; Kararlar, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Muharrem Erkek imzalı olarak milletvekillerine ve parti yöneticilerine yazılı olarak gönderildi.

Kararlar eski milletvekili ve yöneticileri de kapsıyor

İletilen metinde, kararlara uyulmasının zorunlu olduğu belirtiltildi.

Kararlar, canlı yayın, program ve röportajlara çıkmak isteyen PM üyeleri, milletvekillerinin yanısıra geçmiş dönem PM üyeleri, milletvekilleri ve parti yöneticilerini de kapsıyor.

Buna göre, programlara çıkacak PM üyelerinin, Basın ve İlişkiler ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’nda, milletvekillerinin ise grup başkanvekilinden yayın öncesi izin almaları istendi.

“Milletvekili milletvekili ile çıkacak”

Yazılı iletilen kararlarda çarpıcı detaylar yer alıyor. İşte o kararlar: 

- Görevde bulunan PM üyelerimiz ve milletvekillerimiz ile geçmiş dönem milletvekillerimiz ve yöneticilerimiz davet edildikleri programlara denkleri yoksa katılmayacaklardır.

- Milletvekilimizin karşısına milletvekili, yöneticilerimizin karşısına yönetici çıkmalıdır.

- Kendileriyle birlikte dört katılımcıdan fazla kişi varsa yayına katılınmayacaktır.

-Yayınlar sırasında CHP liderliğine ve kurumsal kimliğine yönelik iftiralar, yalanlar anından düzelttirilecek, milsi ile mukabele edilecek ve özür diletilmeden yayına devam edilemeyecektir.

- Trol kimlikleri açığa çıkmış olanlar, küfürbazlar, kavgacılar, yalancılar ve tarihi çarpıtan provakatörler ile yayına çıkılmayacaktır. Sözü geçen yayınlara kimlerin katılacağı önceden öğrenilecektir

- Halkımızın ve partilerimizin değerlerine hakaret edenlere müsamaha gösterilmeyecektir.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz