SİYASET Haberleri Tümü

Erdoğan'dan Diyarbakır'daki terör saldırısı hakkında açıklama

 

Erdoğan, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde meydana gelen terör saldırısına ilişkin olarak, "Dört şehit ailesiyle birebir görüştüm. Ne olursa olsun mücadelemizi yılmadan devam ettireceğiz. Sonunda inanıyorum ki biz Türkiye Cumhuriyeti devleti, ordusu, polisi, güvenlik güçleriyle bu işten galip gelecektir. Şu anda da bildiğiniz gibi gerek HDP İlçe Başkanı, gerekse Belediye Fen İşleri şimdilik ilk etapta bunlar alındı. Ve daha başkaları da alınıyor, alınacak diye düşünüyorum." diye konuştu.

Suriye sınırında ABD ile gerçekleştirilen ortak devriyeye ve kurulmak istenen güvenli bölgeye ilişkin olarak da konuşan Erdoğan, "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na gidiyoruz. Orada Sayın Trump ile bir görüşmemiz olacak" dedi.

Diyarbakır İl Binası önünde çocuklarının PKK tarafından kaçırdığı iddiasıyla oturma eylemi gerçekleştiren annelere ilişkin olarak da konuşan Erdoğan, "Şu anda sivil toplum kuruluşları da Diyarbakır'a gelmeye başladı. Analara şunu söylüyorum, bir defa biz devlet olarak yanınızdayız. Bundan hiç endişeniz olmasın" dedi. Öte yandan Erdoğan, aileleri Meclise çağıran HDP'ye, "Bu süreci takip ediyoruz. Burada PKK siyasi uzantısı HDP, buna yapacakları bir şey varsa yaparlar. Adeta Meclis'e taşıma suretiyle kendilerini meşrulaştırma gayretine müsaade etmeyiz" tepki gösterdi.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz