GENÇLİK Haberleri Tümü

CHP'de Tokat Skandalı

MERSİN - CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Çelik ve Gençlik kolları il sekreteri Uğur Güneş Erdoğdu, CHP Toroslar Gençlik kolları Başkanı Çagdaş Uz’u tokatladı söylentisi, dedikodu olmaktan çıkıp sosyal medya’da facebookta patladı..


Tokat olayı ile ilgili bilgisine başvurduğumuz CHP Toroslar İlçe Başkanı Mustafa Erkoç, ‘üzücü bir olay, yaşanmasını istemezdik. Gençlik kolları başkanımız suçu vardır ya da yoktur ama tokatlanması kabullenebilecek bir durum değil. Gençlik kolları başkanımızın yanındayız . Olay Gençlik kolları başkanımız tarafından genel merkeze bildirilmiştir. Ama ben henüz gençlik kolları başkanımla konuşup tam detayı öğrenmedim. Ama suçlu bile olsa tokat kabul edilecek bir durum değildir’ dedi

Toroslar Gençlik kolları Başkanı Çağdaş Us ise, olayın çıkış nedeninin gençlik kolları yönetim toplantısı sırasında, konuşulanların kayda alındığını fark edilmesi başladığını söyledi. Başkan Us, ‘Gençlik kolları yönetim toplantısında yönetimde görevi dahi bulunmayan Murat Zil (Gülnar İlçe başkanı Yüksel Zi’in oğlu) toplantıya katılır. Toplantıya katılan Murat Zil’in toplantının ses kaydını aldığı fark edilince de tartışma başlar. Toplantı dağılır. Toroslar İlçe Başkanı ÇAgdaş Uz’un iddaasına göre, ‘herkes çok sinirlendi. Ben konuşarak çözeriz toplantıyı dağıtmayalım dedim. Yeniden toplantıya geçtik ve ses kaydı almanın sosyal demokrat bir partiye yakışmadığını söyledim. O sırada Gençlik İl Sekreteri Uğur Güneş Erdoğdu bana bir tokat attı. Ben de el kaldırdım ama arkadaşlarım haklıyken haksız konuma düşme dediler beni sakinleştirdiler. Burası ülkü ocakları mı ne oluyor dedim. Ardından tartışmalar sürerken İl gençlik kolları Başkanı Ömer Şahin de geldi bir tokat da o attı. Ben parti disiplini içinde ne gerekirse onun yapılmasını istiyorum. Başkan tarafından toplantıya alınan yönetimde bile olmayan kişi ses kaydı, alıyor neden. İl başkanının aldırdığı iddaa ediliyor neden, biz sosyal demokrat bir parti değil miyiz,’ diye konuştu.

Olayları kapatmakla ve gençliğin toplantısında ses kaydı aldırmak iddiasıyla suçlanan CHP İl Başkanı Faruk Mehmet Akar ise, bu tür olayların yaşanmadığını söyledi.

Tartışmalı toplantının ardından, ilde 6 yönetim kurulu üyesi toplu olarak istifasını verdiği ancak il başkanı tarafından dilekçenin  işleme dahi konulmadan yırtıldığı da iddia ediliyor.

Mersin İl Gençlik Kollar Başkanı Ömer Şahin ise olay üzerine, ‘Toplantıda her ne yaşandıysa dışarı sızdırılması disiplin suçudur. Parti içinde ne olursa parti içinde çözülmelidir. Dışarıya yansıyanlar gerçek dışıdır’ diye konuştu.

Yorumlar
  • etem izzet soysal

    hertarafda aynı sorun bizim partıden bırsey olacagı yok seçımlerde nasıl hüsrana ugruyoruz hep bırlıkte görecegız

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz