GENÇLİK Haberleri Tümü

CHP'li gençlerden başörtüsü değerlendirmesi

KOCAELİ - CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, “Başörtülü de kardeşimiz, başörtüsüz de kardeşimiz. AKP, eğer bu kardeşlerimizin sorunlarını gerçekten çözmek istiyorsa, önce onların nefes alacağı bir Türkiye’yi inşa etsin” dedi. 

Yıldız, CHP Gebze İlçe Gençlik Kolu’nun düzenlediği yürüyüşe katıldı. Burada yaptığı açıklamada gündemdeki başörtüsü tartışmalarına değinen Yıldız, AK Parti iktidarının kadınları ancak başörtüsü üzerinden gündeme getirdiğini ifade etti. Yıldız, “Binlerce başörtülü genç kardeşimiz harç ücretini yatıramadığı için üniversite eğitimini yarım bırakıyor ya da ekonomik nedenlerle nitelikli ve eşit eğitim alamıyor.

Tarlalarda ırgatlık yapan binlerce kardeşimiz hiçbir güvencesi olmadan çalışıyor. Bütün başörtülüler de kardeşimiz, başörtüsüzler de kardeşimiz. Türkiye’deki diğer siyasi sorunların üstünü örtmek için başörtüsü sorununa sarılan AKP, eğer bu kardeşlerimizin sorunlarını gerçekten çözmek istiyorsa, önce onların nefes alacağı bir Türkiye’yi inşa etsin. Taşeronu kaldırsın, yurt sorununu çözsün, eğitimin niteliğini artırsın. Onlar üzerinden toplumu kutuplaştırarak oy devşirmeye çalışmasınlar” dedi. 

Tüm gençlerin bu tehlikeli oyunun farkında olması gerektiğini belirten Yıldız, “(Gezi protestoları) 7 gencin ölümünün hesabını veremeyen AKP İktidarı bu yerel seçimlerde en büyük darbeyi yine gençlerden alacaktır” diye konuştu. (ANKA) 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz