22 Temmuz 2018 Pazar

Sarısülük ailesi sanık sandalyesinde

Gezi Direnişi sırasında polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfı Sarısülük, kardeşleri İkrar, Cem ve Mustafa Sarısülük hakkında savcılık "hakaret" ve "yaralama" suçunda dava açtı. Davanın ilk duruşması bugün yapıldı. İddianamede Ethem'i öldüren Ahmet Şahbaz’dan 'şikayetçi' olarak bahsedildi.

17 Ekim 2014 Cuma 15:17
Sarısülük ailesi sanık sandalyesinde


Ankara'daki Gezi Parkı eylemlerinde Ethem Sarısülük'ü başından vurarak ölümüne yol açan polis Ahmet Şahbaz'ın şikayetiyle Sarısülük ailesi hakkında 10 yıl 5 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşması bugün görüldü... Duruşma taniklarin vareste tutulmasina ve adres teyidi yapilmasina, çagri ile gelmeyeni zorla getirme ile 27.01.2015 ertelendi...

Sa­rı­sü­lük ai­le­si­ne ne­den da­va açıl­dı?

Sa­nık po­lis Şah­ba­z’­ın, hak­kın­da açı­lan da­va­nın ilk du­ruş­ma­sı­na, pe­ruk ve göz­lük ta­ka­rak gel­me­si üze­ri­ne, mah­ke­me sa­lo­nun­da olay­lar çık­mış­tı. Şah­baz, 23 Ey­lül 2013 ta­ri­hin­de­ki du­ruş­ma sı­ra­sın­da çı­kan olay­lar­da ken­di­si­ni darp et­tik­le­ri id­di­asıy­la Sa­rı­sü­lük ai­le­sin­den şi­ka­yet­çi ol­muş­tu. Şi­ka­yet üze­rine An­ka­ra Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­lı­ğı da, Sa­rı­sü­lü­k’­ün an­ne­si Say­fı ile kar­deş­le­ri İk­rar, Mus­ta­fa ve Cem Sa­rı­sü­lük hak­kın­da, “mah­ke­me he­ye­ti­ne ha­ka­ret et­tik­le­ri­” ve “sa­nık po­li­si darp et­tik­le­ri­” ge­rek­çe­siy­le da­va aç­­tı.

''ÖLENE KADAR MAHKEMENİN ÖNÜNE GELİP GİDECEĞİM''
     
Duruşma sonrasında Sarısülük ailesi ve avukatları Ankara Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı.
     
Sarısülük ailesinin avukatı Bayraktar, müvekkillerine "basit şekilde yaralama" ve "mahkeme heyetine hakaret etmek"ten açılan davada 3 yıl 4 aydan 10 yıla kadar hapis cezası istendiğini anımsatarak, Ethem Sarısülük'ün öldürülmesine ilişkin davanın sanığı polis memuru Ahmet Şahbaz'a ise 7 yıl 9 ay hapis cezası verildiğini kaydetti.
     
Sayfı Sarısülük de "Hakkımızı, kanımızı yerde koymayacağız. Ben ölene kadar bu mahkemenin önüne gelip gideceğim. Oğlumun hakkını arayacağım. Çünkü oğlum burada olsaydı o arardı. Olmadığı için ben arayacağım" dedi.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  www.altiokhaber.com Twitter

  www.altiokhaber.com

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz: