Erdoğan’dan “Siyasi cinayetler” açıklaması

Erdoğan’dan “Siyasi cinayetler” açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Siyasi cinayetlerden endişeleniyorum” açıklaması üzerine “Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları tamamen deli saçması.” dedi. Başsavcının davetiyle ifade verecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşeceklerini belirterek, “(F-35) Roma’daki G20’de Biden ile konuşacağız. ‘Ne yapıyoruz, ne oluyor’ diye soracağız. Hiçbir şekilde Türkiye’nin haklarının yenmesine fırsat vermeyiz.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan erken seçim tartışmaları üzerine ise “Seçim zamanında yapılacak. Türkiye, seçimlerin zamanında yapılması olayını yaşayacak. O tarih de Haziran 2023’tür.” ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var” açıklaması üzerine ise “Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları tamamen deli saçması.” dedi.

10 ülkenin büyükelçilerinin Osman Kavala’nın serbest bırakılma çağrısına sert tepki gösteren Erdoğan, ”Söyledim dışişleri bakanımıza. Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz. Türkiye’ye ders vermek haddinize mi sizin?” diye konuştu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir