Denizli Valisi, esnafı azarladı

Denizli Valisi, esnafı azarladı

Denizli Valisi’nin esnafa yaptığı Covid-19 denetimleri sırasında ortaya çıkan iki görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu.

Türkiye’nin 81 ilinde İçişleri Bakanlığı koordinesinde yapılan Covid-19 tedbirleri denetimi Denizli’de de gerçekleştirilirken Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in denetim sırasındaki tavrı eleştiri konusu oldu.

Vali Atik, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda koronavirüs denetiminde bulundu.

Denetimler sırasında bir dönerci dükkanına doğru yönelen Vali Atik, eldivensiz çalışan ve kendisini tanımayan çalışana ceza kesme talimatı verdi ve ekibine de “kapatıyoruz” dedi.

Öte yandan sosyal medya kullanıcıları mevzuat gereği işletmede valinin gerekçesinin aksine eldiven kullanmanın yasak olduğunu yazdı.

ESNAF İSYAN ETTİ

Daha sonra da maske takmayan bir esnaf ile karşılaşan Vali Atik, “Neden maske takmıyorsun” diye sordu. Esnaf valiye şöyle yanıt verdi:

“Canıma yetti. Gebermek istiyorum. Piyasanın haline bak. Salı gün 15 lirayla kapattık, çarşamba günü 100 lira. 100 liranın hepsi kar olsa ne olur?”

VALİ ‘ÖZÜR’ AÇIKLAMASI YAPTI

Denizli Valiliği’nin sosyal medya hesabından paylaşılan açıklamada “Vatandaşlarımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum.” ifadelerini kullanırken açıklamadaki imla ve anlatım bozukluğu tepki çekti.

Denizli Valiliği’nden sosyal medyanın gündemine oturan ve büyük tepki çeken olay hakkında açıklama yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Denizli Valisi Fuat Atik’in “Bahse konu esnafımız ile yaşanan diyalogdaki tüm görüntüler incelendiğinde başı sonu detaylıca bakıldığında konunun teferruatı ve süreçteki hassasiyetimiz, vatandaşı koruma anlayışımız daha net anlaşılacaktır. Gün boyu yapılan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubu ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü. Bu sebeple vatandaşlarımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum.” ifadelerini kullandığı görüldü.

Söz konusu döner restoranının kapatılmadığını belirten Vali Atik’in açıklama metninde sıkça görülen imla hataları da ayrıca eleştiri konusu oldu. Öte yandan vali tarafından yapıldığı anlaşılan açıklama Valiliğin sosyal medya hesabından paylaşılırken metinde açıklamayı yapan kişinin Atik olduğuna dair bir ifade açıklama yenilendiğinde eklendi.

İşte 3 açıklama:

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir