21 Mart 2019 Perşembe

Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in kuruluşunun 94. yılı, yurt genelinde ve yurt dışındaki temsilciliklerde çeşitli törenlerle kutlanıyor.

29 Ekim 2017 Pazar 07:56
Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanıyor

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in kuruluşunun 94. yılı, yurt genelinde ve yurt dışındaki temsilciliklerde çeşitli törenlerle kutlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret edecek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tebrikatı kabul edecek ve resepsiyon verecek.

Programlara Başbakan Binali Yıldırım da katılacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Anıtkabir'de tören gerçekleştirildi. Törene çok sayıda vatandaş da katıldı.

Edirne
Edirne Talatpaşa Caddesi'ndeki kutlamalarda Vali Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, askeri araçla Talatpaşa Asfaltı'nda oluşturulan tören alanından geçerek vatandaşları selamladı. 

Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. 

Bayrama ilişkin şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerinin verildiği tören, öğrenciler ve askeri birliklerin geçiş merasiminin ardından sana erdi.

Kırklareli
Kırklareli Valiliğinde başlayan kutlama programı kapsamında Vali Orhan Çiftçi, makamında tebrikleri kabul etti.

Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda devam eden törende, Vali Çiftçi, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Aydın Cihan Uzun askeri araçla geçerek vatandaşları selamladı.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı okunmasının ardından törende bir konuşma yapan Vali Çiftçi, Cumhuriyetin ilanının 94. yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve sevincini yaşadıklarını söyledi.

Törende, öğrenci ve askeri birlikler geçiş yaptı.

Tekirdağ
Tekirdağ Valiliğinde başlayan kutlamalar kapsamında Vali Mehmet Ceylan, tebrikleri kabul etti. 

Valilik önünde oluşturulan tören alanında, vatandaşların bayramını kutlayan Ceylan, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyet'in vazgeçilemez bir değer olduğunu söyledi.

Ceylan, konuşmasının ardından şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye verdi.

Adana
Adana'da kutlamalar kapsamında Vali Mahmut Demirtaş ilk olarak makamında tebrikleri kabul etti.

Uğur Mumcu Meydanı'nda devam eden kutlama törenleri saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Vali Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, Sakarya'da, Dumlupınar'da ay yıldızlı bayrağın etrafında kenetlenen milletin kendisine pranga vurulamayacağını o devrin işgalcilerine gösterdiğini ifade etti.

Şiirlerin okunduğu törende çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Halk oyunları gösterisinin sunulduğu tören, geçit töreniyle son buldu.

Mersin
Mersin'deki törenler kapsamında Vali Ali İhsan Su, Kültür Merkezi'nde tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Alanı'nda devam eden kutlamada da Su, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölge ve Garnizon KomutanıTuğamiral Önder Gürbüz ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz ile askeri araç üzerinden törene katılanları selamladı. 

Öğrencilerin okuduğu şiirler ve halk oyunları gösterileriyle devam eden törende, çeşitli branşlardaki yarışmalarda derece alan sporculara ve sanatçılara ödüller de verildi. 

Sonlarına doğru yağmurun etkili olduğu program, geçit töreniyle son bulurken, yağmura rağmen elindeki Türk bayrağıyla töreni ayakta takip eden yaşlı bir adama şemsiye tutmak için vatandaşlar seferber oldu. 

Hatay
Hatay'da kutlamalar kapsamında ilk olarak Hatay Valisi Erdal Ata, makamında tebrikleri kabul etti. 

Kutlamalar daha sonra yağmur nedeniyle Antakya Spor Salonu'nda devam etti. Törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu. 

Kutlamalar öğrencilerin şiirler okuması ve halk oyunları gösterisiyle son buldu.

 

Osmaniye
Osmaniye'de Devlet Bahçeli Meydanı’nda gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Vali Ömer Faruk Coşkun ve Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara törene katılanların ve öğrencilerin bayramını kutladı. 

Kutlama, şiirlerin okunması, mehter takımı gösterisi ve geçit töreniyle tamamlandı.

Denizli
Denizli'deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli Valiliğinde Vali Hasan Karahan, Garnizon Komutan Vekili Muhabere Albay Osman Gedik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile tebrikat törenine katıldı.

Daha sonra Valilik önündeki törende, Vali Karahan, Garnizon Komutan Vekili Gedik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, tören aracı ile Denizlililerin Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. 

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan, atalardan kalan en büyük mirasın cumhuriyet olduğunu, bunu ne pahasına olursa olsun savunacaklarını belirtti.

Gazi ve askerlerin geçişi sırasında bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Sakarya
Sakarya'da Atatürk Bulvarı'nda düzenlenen tören, şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Cumhuriyetin 94. yıl dönümünün coşkuyla kutlandığını söyledi.

Bu arada yağmur altında gerçekleşen törende, Türk bayrağı ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların isimlerinin yer aldığı tişörtleri giyen öğrenciler, kortej geçişi sırasında büyük alkış aldı.

Düzce
Düzce'deki törenler 18 Temmuz Spor Salonu'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, burada yaptığı konuşmada, Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Kıbrıs Harekatı'nda yapılan mücadelenin aynısının 15 Temmuz'da gösterildiğini söyledi. 

Konuşmaların ardından Düzce Belediyesi Mehteran Takımı, Çerkez Kültür Derneği oyuncuları izleyicilere gösteri sundu. Tören, dereceye giren öğrencilere madalya verilmesiyle sona erdi.

Bolu
Bolu'da da hava şartları dolayısıyla Karaçayır Mahallesi'ndeki spor salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu 2. Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Albay Abdülkadir Kavuncu ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, katılımcıların bayramını kutladı. 

Tören şiirlerin okunması, halk oyunu gösterilerinin yapılması ve Bolu Belediyesi Bandosu eşliğinde yapılan tören yürüyüşünün ardından sona erdi.

Zonguldak
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar'ın makamında tebrikleri kabulüyle başlayan kutlama programına, Site Spor Salonu'ndaki törenle devam edildi. 

Öğrencilerin şiir okumasının ardından tören, çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Gaziantep
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla Valilik girişinde tebrikleri kabul etti. 

Gaziantep Valiliğinde cumhuriyetin kuruluşunun 94. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen törene, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, askeri, mülki, idari ve siyasi erkan ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. 

Malatya 
Malatya'daki 29 Ekim törenleri Malatya Valisi Ali Kaban'ın makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Sağanağa rağmen İnönü Caddesi'nde devam eden törende Vali Kaban, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, üstü açık arabayla caddeden geçerek halkın bayramını kutladı.

Öğrencilerin şiir okumasının ardından askeri tören birlikleri ve zırhlı araçlar geçiş yaptı.

Törende Kara Havacılık Alay Komutanlığına bağlı helikopterler, gösteri uçuşu yaptı.

Kahramanmaraş
Kahramanmaraş'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, törenlerle kutlandı. 

Valilikte başlayan kutlamalar kapsamında Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, 2. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Uğur Bülend Acarbay ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç tebrikleri kabul etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yağmur nedeniyle Batıpark Spor Salonu'nda yapıldı.

Vali Özkan, törende yaptığı konuşmada, cumhuriyetin ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeden her Türk vatandaşının ortak varlığı olduğunu söyledi.

Adıyaman
Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıl dönümü Adıyaman'da düzenlenen törenlerle kutlandı. 

Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenecek tören, yoğun yağış nedeniyle Yenimahalle Kapalı Spor Salonun'da gerçekleştirildi. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, şiir okunması, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi ve halk oyunları ekibinin sahne almasıyla son buldu. 

Şanlıurfa
Şanlıurfa'daki 29 Ekim töreni, yağmur nedeniyle 11 Nisan Stadyumu'nda yapıldı. Törene Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. 

Etkinlik, halk oyunları gösterisi ve öğrencilerin şiir okumasıyla sona erdi.

Kilis
Kilis Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören, Vali Mehmet Tekinarslan ve Belediye Başkanı Hasan Kara'nın halkın bayramını kutlamasıyla başladı.

Vali Tekinarslan'ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada,Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşundan bu yana içeride ve dışarıda çeşitli zorluklarla mücadele ettiğini belirtti.

Tekinarslan'ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve halk oyunları gösterisi yapıldı.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  www.altiokhaber.com Twitter

  www.altiokhaber.com

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz: