CHP’li Şenel ve eşine silahlı saldırı soruşturmasında gizlilik kararı

CHP’li Şenel ve eşine silahlı saldırı soruşturmasında gizlilik kararı

Salda Gölü’nü koruma mücadelesinde öne çıkan isimlerden biri olan Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine yönelik saldırıya ilişkin gözaltına alınanların sayısı 10’a yükseldi. Soruşturmaya ilişkin başsavcılık tarafından gizlilik kararı alındı.

Olay, pazartesi günü saat 04.30 sıralarında Koyunlar Çeşme Mahallesi’nde meydana geldi.

Saldırganlar, Salda Gölü’nü koruma mücadelesinde önemli rol oynayan Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in evine gidip, kapısını çaldı. Bu kişiler, kapıyı açan Başkan Şenel ve eşi Fatma Şenel’in bacaklarına tabancayla ateş açıp, kaçtı.

Yaralanan Şenel çifti, Yeşilova Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından sevk edildikleri Burdur Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Mümtaz Şenel, sol ayak kaval kemiğinden ameliyat edildi.

SİCİLLERİ KABARIK

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen, ‘çocukların cinsel istismarı’, ‘kasten yaralama’, ‘adam öldürmeye tam teşebbüs’, ‘yağma’, ‘uyuşturucu’ ve ‘tehdit’ gibi çok sayıda suç kaydı bulunan E.E. ile G.K., L.A., N.E.E., K.A., M.A., H.H.A., M.S.K. ve A.K. gözaltına alındı.

Yeşilova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında bir kişi daha gözaltına alındı. Olayla ilgili 6 kişinin daha yakalanması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Yeşilova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturmayla ilgili gizlilik kararı verildi. Gözaltındaki 10 kişi Burdur Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanıyor.

Hastanede tedavileri süren Şenel çiftinden Fatma Şenel’in yarın taburcu olacağı belirtildi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir