CHP’li Girgin’den ‘Pınar Gültekin’ açıklaması: Babasıyla sadece 1,5 dakika başsağlığı için konuştum

CHP’li Girgin’den ‘Pınar Gültekin’ açıklaması: Babasıyla sadece 1,5 dakika başsağlığı için konuştum

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesi olayının ardından CHP’li bir milletvekilinin baba Sıddık Gültekin’i telefonla arayarak “davadan vazgeç” dediği iddialarına ilişkin, “Cenazenin ertesi günü baba Sıddık Gültekin ile yapılan tek bir aramam var. Bu görüşme kaydı da bir buçuk dakika. Orada da başsağlığı diledim. Başka da aramam yoktur. 16 Temmuz’dan bu tarihe kadar olan HTS kayıtlarını çıkarıyoruz” dedi.

CHP’li Girgin, Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’i cenazenin ertesi günü aradığını ve sadece başsağlığı dilediğini söyledi.

Twitter’dan yaptığı açıklamada iddiaları reddeden Girgin, “16 Temmuz’dan bu tarihe kadar olan HTS kayıtlarını çıkarıyoruz. Bütün aramaları paylaşacağız. Cenazenin ertesi günü baba Sıddık Gültekin ile yapılan tek bir aramam var. Bu görüşme kaydı da bir buçuk dakika. Orada da başsağlığı diledim. Başka da aramam yoktur” ifadelerini kullandı.

Sanığın ailesinden hiç bir kimseyle görüşmediğini belirten Girgin, “Bu konuyla ilgili danışmanlarımla yaptığım yazışmalar da hala elimde. Hangi saat aramışım? Ne demişim? Bana ne denmiş? Gerçek mutlaka ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Muğla’da bütün partilerin 7 milletvekili olduğunu belirten Girgin, “Hiçbir milletvekilimizin aileyi arayıp, böyle bir şey diyeceğine ben asla inanmam. Milletvekilliğini bir kenara bırakın, insan olan hiçbir kimse böyle bir şey yapmaz. Bunu yapmak cinayete ortak olmak demektir” ifadesini kullandı.

Şu anda iddialarda kendi isminin geçmediğini belirten Girgin, “Gündeme getirilen iddiada ‘Muğla’dan CHP’li bir milletvekili’ deniyor. Baş sağlığı dilemek için arayan tek vekil ben olduğum için kamuoyuna böyle bir açıklama yapma gereği duydum” dedi.

Girgin, konuya ilişkin gerek duyulması halinde detaylı bir basın toplantısı düzenlemeyi planladığını kaydetti.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir