26 Nisan 2018 Perşembe

Gök: CHP’yi karıştırma gayretlerinde iktidarın da parmağı var

08 Mayıs 2017, 16:01
Gök: CHP’yi karıştırma gayretlerinde iktidarın da parmağı var
www.AltıokHaber.com
ANKA- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “CHP’nin içinde kendi yetkili kurullarında çözebileceği sorunlar devasa hale havuz medyası tarafından getirilmek suretiyle CHP’de bir şeyler oluyor algısı yaratılmak isteniyor. Bu ilgi CHP’yi karıştırmaya dönüktür. Biz bunun içerisinde iktidarın da her kesimin de üst çevrelerin de parmağı ve talimatı olduğunu biliyoruz” derken, “Tüm CHP tabanı ve yönetimi partinin basın önünde tartışılmasından rahatsızdır” dedi.

“ÇAKMA BAŞBAKAN”

Gök, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Başbakan’ın açıklamalarına işaret ederek şöyle dedi:

“İlk günden beri kendisine ifade ettiğimiz yakıştırmaları tamamıyla hak eden bir tutum sergilemiştir. Bizkendisine çakma başbakan demiştik. Sayın Binali Yıldırım bu sözümüzü bize doğrulatmıştır, ona bin Ali dedikleri zaman binmiştir, in Ali dedikleri zaman da inmiştir.”

“MEYDAN BOŞ DEĞİLDİR”

Bir televizyon kanalında yer alan bir programa dikkat çeken Gök, şöyle dedi:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün bir özel hayat çerçevesinde sunulan bir program çerçevesinde ahlaki değerlerden yoksun ismini şu anda anmaya bile tenezzül etmediğim bir televizyon kanalında ve isimlerini yine anmaya tenezzül etmediğim kendilerine tarihçi sıfatını yakıştırmış kişiler ahlaksızca konuşmalar  yapabiliyorlar ve RTÜK, Cumhuriyet savcıları buna seyirci kalıyorlar.

Biz sessiz kalmıyoruz, bu televizyon ve ilgililer hakkında da hem de bu programın sahibi olunan televizyon kanalı ve programdaki katılan kendilerine tarihçi diye adlandırılan kişiler hakkında RTÜK ve Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz.

Meydan boş değildir.”

“MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BU YÖNETMELİĞİ DERHAL GERİ ÇEKMELİDİR”

Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği ile yeni bir düzenleme yapıldığını kaydeden Gök, şöyle devam etti:

“Gerçek ve tüzel kişilere ortaokul düzeyindeki öğrenciler için yurt açma izni verilmiştir. Doğru değildir. Kaçak binlerce vakıf, dernek, cemaat evi yasal statü kazanacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı bu yönetmeliği derhal geri çekmelidir.”

“CHP’DE BİR ŞEYLER OLUYOR ALGISI YARATILMAK İSTENİYOR”

“Sayın Kılıçdaroğlu, CHP’yi yıpratmak üzere CHP’ye bir operasyon yapılıyor dedi, ne diyorsunuz?” sorusuna Gök, şu yanıtı verdi:

“Havuz medyasında CHP’ye dönük bir takım haberlerin yoğunlaştırılarak, artırılarak haber yapılmasıyla CHP’de bir şeyler yaratılmak istendiği muhakkaktır. Bu CHP’nin içinde kendi yetkili kurullarında çözebileceği sorunlar devasa hale havuz medyası tarafından getirilmek suretiyle CHP’de bir şeyler oluyor algısı yaratılmak isteniyor.

“ÜST ÇEVRELERİN DE PARMAĞI VE TALİMATI OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Bu ilgi CHP’yi karıştırmaya dönüktür. CHP’de bir şeyler oluyor demeye dönüktür. Biz bunun içerisinde iktidarın da her kesimin de üst çevrelerin de parmağı ve talimatı olduğunu biliyoruz.

“AYAK OYUNLARIYLA SARSILACAK BİR PARTİ DEĞİLDİR”

Bu büyük dev parti öyle ayak oyunlarıyla işgal edilecek, ayak oyunlarıyla gündemi işgal edilecek, ayak oyunlarıyla sarsılacak bir parti değildir.

“CHP’Yİ KARIŞTIRMAYA DÖNÜK OLDUĞUNU”

Biz havuz medyasının bu anlayışının CHP’yi karıştırmaya dönük olduğunu bilen bir anlayışla onu bertaraf edecek çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde göstermek suretiyle kararlı bir şekilde yola devam edeceğimizi herkesin bilmesini isterim.”

“HER PARTİDE BİRTAKIM TARTIŞMALAR VAR”

Bir başka soruya da Gök, “Her partide birtakım tartışmalar var. MHP’de yok mu bu tartışmalar? İktidar partisinde yok mu? CHP’de görüşlerini ifade eden arkadaşlarımız var, olabilir, biz bunları demokratik bir olgunlukla karşılıyoruz ama sonuçta yetkili kurullarımız karar veriyor.

“MEDYA ÖNÜNDE CHP’Yİ TARTIŞTIRMAMALIDIR”

Yarış yapmasını da biliriz ama demokratik kuralları işletmesini de biliriz, partiyi yönetmesini de biliriz. Bu nedenle birkaç açıklamadan yola çıkarak CHP ile ilgili birtakım söylemler geliştirmenin mümkünatı yoktur.

Önemli olan bütün arkadaşlarımızın bu süreçte medya önünde CHP’yi tartıştırmamalıdır.”

Selin Sayek Böke’nin partideki görevinden ayrılmasına ilişkin soruya Gök, “Kendisi çok değerli bir siyasetçi ve akademisyen, çok faydalandık kendisinden” dedi.
“CHP’NİN BASIN ÖNÜNDE TARTIŞILMASINI İSTEMİYOR”

Bir başka soruya da Gök, “Genel Başkanımız şunu ifade etti, bir kere sadece Genel Başkanımızın değil tüm parti tabanı CHP’nin basın önünde tartışılmasını istemiyor.

“CHP TABANI VE YÖNETİMİ PARTİNİN BASIN ÖNÜNDE TARTIŞILMASINDAN RAHATSIZDIR”

Söyleyecek sözü olan herkes Genel Başkanımıza anında ulaşabilecek yakınlıktadır. Yetkili kurullar içinde olmak ve orada kalmak kaydıyla herkes her şeyi Genel Başkanımızla paylaşabilme özgürlüğüne sahiptir. Bu nedenle tüm CHP tabanı ve yönetimi partinin basın önünde tartışılmasından rahatsızdır. Söyleyecek sözü olan herkes yetkili kurullarımızda ve Genel Başkan’a ne isteyebiliyorsa söyleyebilmektedir ama CHP’nin kamuoyunda tartışılmasına fırsat verilmemesi gerektiği önemli bir parti sorumluluğu diye düşünüyoruz” dedi.

Bir başka soruya da Gök, “Şimdi ne yapalım da CHP’nin önünü keselim bu ‘hayır’ için oy kullanan kesimin bir araya gelmesini engelleyelim arayışıdır” dedi.

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  www.altiokhaber.com Twitter

  www.altiokhaber.com

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?