Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Okulların açılması bir toplum sağlığı meselesidir, tarihi bilimsel veriler söyleyecek

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Okulların açılması bir toplum sağlığı meselesidir, tarihi bilimsel veriler söyleyecek

“Okulların açılması bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur” diyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okullar çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda açılacak. Tarihi, bilimsel veriler söyleyecek” ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların, öğrenciler, öğretmenler ve veliler için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacağını, tarihin ve uygulama şeklinin bilimsel veriler doğrultusunda belirleneceğini söyledi.

Selçuk, sosyal medya hesaplarından okulların açılma tarihine ilişkin paylaşımda bulundu.

“Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır” ifadesini kullanan Selçuk, şu ifadelere yer verdi:

“Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için hazırlığımız tamam. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek.”

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir